En İyi Resim Sıkıştırma Siteleri Hangileridir ?

Bazı büyük boyutlu görüntüleri çevrimiçi olarak herhangi bir yere yüklemeye çalıştığımızda resim boyutu kısıtlaması sebebi ile başarısız gibi bir sonuçla ne yazık ki karşılaşabiliriz. Bu sebepten dolayı düşünülmüş ve resmim kalitesini bozup bozmama derecesine göre işimize yarayabilecek bazı resim sıkıştırma siteleri bulunmaktadır.

 

Artık internet tamamen görsel bir hal almıştır. Bazı resimleri internet ortamına yüklerken boyut ayarlamaları yapmak gerekmektedir. İstenilen boyutta en iyi kaliteyi sunarken, depolama alanı sınırlaması ve yükleme süresi gibi sorunlarda çıkabilmektedir. Bu sebeple dosya boyutlarını uygun hale getirirken kullanabileceğiniz siteleri sizler için sıralamaya karar verdik. Aşağıda yer alan internet sitelerinin eksileri ve artılarıyla ele almış bulunuyoruz.

 

 

En İyi Resim Sıkıştırma Siteleri

Listemizde sizler için sıraladığımız 4 adet resim sıkıştırma internet sitesi mevcuttur. Sitelerinin içinde kullandıkları yazılama bağlı olarak resminizi yükledikten sonrasında başarılı bir şekilde algoritma resmin boyutunu düşürüp mümkün olduğunca kaliteden ödün vermeden sıkıştırma işlemine başlayıp tekrar sizin indirmeniz için hizmete sunar.

 

Listemizde yer alan internet siteleri hakkında detaylı açıklamalara ulaşabilmek adına akardiyon menülerin sekme basamakları üzerine tıklayarak internet siteleri hakkında bilgilere sahip olabilirsiniz.

 

[accordion] [accordion_content title=”#1 Compresser.io” icon=”” active=”active”]Resim sıkıştırma için en iyi olan araçtır. Bu araç ile JPEG, PNG, GIF ve SVG dosyalarını optimize edebilirsiniz. Böylece yüksek sıkıştırma oranlarındaki görüntüleri optimize ederken resim dosyası boyutlarını da %90’a kadar azaltmaktadır. Kayıplı ya da kayıpsız olarak sıkıştırma teknikleri kullanılmaktadır. Çok iyi bir araç olarak tek dezavantajı ise toplu olarak resim yüklenmemesidir.[/accordion_content][accordion_content title=”#2 TinyPNG” icon=”” active=”active”]Görüntüyü en hızlı ve en kolay şekilde iyileştirme araçlarından birisidir. PNG ve JPEG resim dosyası türlerinde dosya boyunu küçültürken akıllı sıkıştırma tekniklerini kullanmaktadır. Bu araç resimlerin renk sayısını küçültmeye giderek çalışmaktadır. Resim dosyanızı ekranın üst kısmında bulunan yükleyiciye yükleyerek yapabilmektesiniz. Bu işlemi tek tek ve toplu olarak yapabilmektesiniz. Bunun için hesap oluşturmanız gerekli değildir.[/accordion_content][accordion_content title=”#3 Optimizilla” icon=”” active=”active”]Optimizilla ile görüntü dosyasının boyutlarını azaltabilirsiniz. Bu araç kayıtlı sıkıştırma kombinizasyonunu ve optimizasyon tekniklerini kullanmakta olup, kesintisiz bir şekilde hızlı çalışır. Optimizilla HPEG ve PNG dosyalarında kullanılabilmektedir. Resimler sıkıştırılarak sıraya konduğu için kalite ayarlarını özelleştirmek için küçük resimleri seçebilirsiniz. Bu program ile resmin orjinali ve optimize edilmiş belgeyi de karşılaştırabilirsiniz.[/accordion_content][accordion_content title=”#4 WP Smush” icon=”” active=”active”]En iyilerden birisi olarak resmi siteye otomatik olarak sıkıştırır ve optimize ederek, sizin manuel olarak zaman kaybı yaşamanızı önler. Kayıpsız sıkıştırma tekniği kullanan WP Smush, bir seferde maksimum 50 JPG, PNG veya GIF dosyası optimize edebilir. Premium eklenti seçeneği ile boyutlandırılacak resimlerin maksimum yükseklik ve genişlikte olmasını ayarlayabilmektesiniz. Diğer resim sıkıştırma sitelerinden farkı ise bu bir WordPress içerik yönetim sistemine sahip bir internet siteniz var ise eklenti olarak kurabilirsiniz.[/accordion_content] [/accordion]

 

Yukarıda yer alan sitelere göz atıp hepsini teker teker denemeniz durumunda hangisinin en az şekilde kaliteyi bozmadan resmi sıkıştırdığına göz atacak ve karar vereceksiniz. Bu sayede resimlerinizin boyutunu düşürerek aynı kalitede resimleri internet ortamına yüklerken sıkıntı çekmeyeceksiniz.


] }

Yorum yapın