Kapat
İnternet 999 1

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Ne günlerdi be ?. Kanka fotoğrafı beğensene, kanka yorum yapsana, bana 150 beğeni geliyor ?. Falanlar filanlar. Günü birinde her şey popülerliğini yitirebilir yada sıkıcı bir hal alabilir. Facebook hesabını dondurmak değilde Facebook Hesabı Nasıl Silinir ?

 

Facebook hesabınızı dondurduğunuz da tekrar tekrar geri açabilir iken silme işlemini gerçekleştirdiğinizde size ait aklınıza gelebilecek ne var ise tüm bilgiler, fotoğraflar silinmektedir. Silme işlemini onayladıktan sonrasında Facebook yönetimi size 14 gün geri dönme müddedi tanır. 14 gün ‘ün sonucunda eğer geri dönülmez ise Facebook hesabınız kalıcı olarak tamamen silinir.

 

 

Facebook Hesabını Silmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

 

 • Bu işlem dondurma işlemi ile karıştırılmamalıdır. Dondurulma işleminden sonra hesabınızı ne zaman ister iseniz açabilir iken silme işlemini yaptığınızda hesabınız bir daha geri gelmez.
 • Silme işlemini onayladığınız tarihten itibaren 14 gün içinde tekrardan giriş yaparsanız silme işleminin aktifliğini ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Facebook hesabınızı sildiğiniz de eğer sayfanız veya grubunuz var ise hesabınızla beraber sayfa ve grubunuzda silinir. Eğer silinmesini istemiyor iseniz ikinci bir yönetici ekleyebilirsiniz.
 • Hesabınızı bir kez silme işlemi yapıp geri aldıktan sonra sayfalarınız yayından kaldırılmaktadır. Sayfa ayarlarınza girerek tekrardan yayına alabilirsiniz.

 

 

Facebook Hesabı Nasıl Silinir ?

 

 • Vermiş olduğum alıntıda ki linke tıklayarak Facebook hesabınızı silmek için yönlendirilirsiniz.
 • Eğer yan sekmede Facebook ‘unuz açık değil ise sizden giriş yapmanızı isteyecektir. Açık ise direk olarak silme işleminin yapılacağı sayfaya yönlendirilirsiniz.
 • Hesap silme adına bir bildiri metni okursunuz ve bunun sonucunda “Hesabımı Sil” butonuna tıklayarak hesap silme işleminizi başlatabilirsiniz.
 • Bir bot sayesinde bu sayfaya yönledirilmediğinizi kanıtlamak için size belli bir resim seçtirirler ve şifrenizi girmenizi isterler.
 • Bundan sonrasında ise tekrar geri dönüş yapabilmeniz adına sizlere 14 gün müddet tanırlar. 14 gün içinde tekrardan giriş yaparsanız hesabınızı silinmekten kurtarabilirsiniz.

 

Facebook Hesabınızı Silmek İçin Tıklayınız.

 

 


Gökmen Efsun {efsungokmen}

Teknoloji dünyası sınırsız bir alandır. Bu alanda bilgi paylaştıkça çoğalır.

“Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme” üzerine 1 yorum

 1. Muhammet Ali GÖKDEMİR dedi ki:

  Facebook diğer sosyal medya platformlarına göre daha kötü tabi bu benim görüşüm. Çoğu kişinin gönderileri hep prim üzerine. Zaten fazla kullanmıyorum ama bir gün işime yarayabilir teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir