Facebook İlişki Durumu Nasıl Yapılır?

Facebook ilişki durumu değiştirmek için kişiler profilleri üzerinden ayarlar menüsünden yardım alabilir. İlişki durumunu düzenlemek isteyen kişiler öncelikle Facebook uygulaması üzerinden Yardım seçeneğini inceleyebilir. Facebook yardım seçeneği üzerinden Facebook ilişki durumu hakkında tüm detaylar öğrenilebilir. Facebook hakkında bazı düzenlemeler ve değişiklikler yapmak için mevcut olan Facebook sürümleri ayarlama işlemlerini birbirinden farklı bir hale getirmektedir. Facebook yeni ve klasik kullanımları ile uygulama kullanıcılarına farklı hizmetler sunmaktadır. Kişiler güncelleme işlemlerini yaptıkları zaman yeni Facebook sürümü üzerinden gerekli değişiklikleri yapabilecektir. Klasik sürüm üzerinden güncelleme ve değişiklik işlemleri her zaman Facebook yardım menüsü üzerinden kişilere sunulmaktadır. Her konu hakkında bilginin bulunduğu Yardım menüsü sayesinde hem klasik hem de yeni Facebook uygulama kullanıcıları detaylı bilgi sahibi olabilir.

Yeni Facebook Uygulamasında İlişki Durumu Nasıl Yapılır?

facebook uygulamasinda iliski durumu
facebook uygulamasinda iliski durumu

Facebook yeni sürümünde ilişki durumu gerekli bazı adımlar izlenerek güncellenebilir. Kişiler profillerine giriş yaparak düzenlemelerini anında gerçekleştirebilir ve bu güncellemeyi dilediği gibi haber kaynağında paylaşabilir. Kişilerin ilişki durumları hakkında yeni sürümde yapacakları adımalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Profilde bulunan sağ üstteki profil fotoğrafına tıklanır,
 • Hakkında kısmı seçilir,
 • Daha sonra Aile ve İlişkiler başlığına tıklanır,
 • İlişki durumu ekle seçeneği seçilir,
 • İlişki durumu hakkında kalem simgesine tıklanır ve gerekli düzenleme işlemi yapılabilir.
 • Açılan düzenlemede ilişki durumu, yıl dönümü gün ay tarih seçenekleri doldurulabilir.
 • Hedef kitle seçimi yapılır ve ilişki durumu değişiklikleri yapılmış olur.

Gerekli tüm değişiklikleri yapan kullanıcılar en son Kaydet butonuna tıklayarak tüm adımları gerçekleştirmiş olacaktır. Facebook ilişki durumu hakkında kişiler dilediği gibi hedef kitlesini belirleyebilir ve ilişki durumlarını istediği kişiler ile paylaşabilir.

Klasik Facebook Uygulamasında İlişki Durumu Nasıl Yapılır?

klasik facebook uygulamasinda iliski durumu
klasik facebook uygulamasinda iliski durumu

Klasik Facebook uygulaması ile ilişki durumu hakkında değişiklik yapmak isteyen Facebook kullanıcıları bazı adımları izleyerek bu işlemi kolayca ve anında yapabilir. Klasik Facebook kullanıcılarının ilişki durumları hakkında düzenleme yapmaları için şu adımları izlemeleri gereklidir:

 • Kişilerin profilinde bulunan haber kaynağının sol üstünden profil adına tıklanır,
 • Hakkında kısmından sol üst köşede bulunan Aile ve İlişkiler sekmesi seçilir,
 • İlişki durumu ekle sekmesine tıklanır ve Düzenle seçeneğine girilir,
 • Daha sonra açılan menüde ilişki durumu hakkında tüm detaylar girebilir.
 • Kişiler dilerse ilişki durumunun tarihini de yazabilir.
 • Hedef kitle seçimi tamamlandıktan sonra ilişki durumu değişiklikleri kayıt edilir.

Ayrıca bilgisayara Whatsapp nasıl yüklenir? Hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

İlişki Durumu Değişikliklerini Önemli Gelişme Olarak Eklemek

Facebook kullanıcıları ilişki durumlarını önemli gelişme olarak kaydetmek istediklerinde ilişki durumlarını profillerine ekleyebilir ve haber kaynaklarında yayınlayabilir. İlişki durumu hakkında önemli bir gelişme olarak belirtmek ve ilişki durumu belirlemek için karşı tarafla arkadaş olunması gereklidir. Eğer karşı taraf hakkında ilişki durumu belirlemesi yapılacaksa ve Facebook üzerinden arkadaşlık kuruluyorsa bu durumda kişiler sadece ilişkisi var seçeneklerinden birini kullanarak profillerinde bu durumu arkadaşlarıyla paylaşabilir. Facebook ilişki durumunda kiminle ilişkisi olduğunun görünmesi için karşı tarafla arkadaş olmak şarttır.


] }

“Facebook İlişki Durumu Nasıl Yapılır?” üzerine 3 yorum

Yorum yapın