Facebook Saat Ayarı Nasıl Yapılır, Neden Önemli?

Facebook’ta zaman ayarlaması yapmak için uygulamanın ayarlar bölümünü kullanmak gereklidir. Uygulamada bulunan ayarlar menüsünden saat dilimi ayarlarını seçerek istenen saat ayarı yapılabilir. Facebook saat ayarı uygulamada paylaşımı yapılacak olan gönderiler için büyük bir önem taşımaktadır. Kullanıcı kendi profilinde bir gönderi paylaştığında saat ayarlaması yapılmamışsa bu durumda gönderisi gerçek saatten farklı olarak uygulamada görünmüş olacaktır. Facebook uygulamasında gerekli bazı güncellemeler otomatik olarak yapılıyorsa bu durumda saat ayarlarını elle değiştirmeye gerek kalmaz.

Facebook Saat Ayarı Çözümü?

Facebook zaman ayarlaması hakkında kullanıcıların otomatik olarak bir güncelleştirmesi bulunmuyorsa bu durumda manuel olarak çözüm bulmak gerekebilir. Kullanıcı Facebook ayarlar menüsünden ilgili işlemleri rahatlıkla yapabilir. Facebook saat ayarı yapmak için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Telefon, tablet veya bilgisayardan Facebook Ayarlar menüsüne girilir,
  • Genel sekmesi seçilir,
  • Tarih & Saat başlığına tıklanır,
  • Saat Ayarı seçeneği açılır,
  • Saat Dilimi bölümüne girilir ve sonra değişikler yapılır.

Facebook Saat Ayarı Neden Önemli?

facebook saat ayari neden onemli
facebook saat ayari neden onemli

Facebook saat ayarı uygulama kullanıcılarının eylemlerini doğru zaman aralıklarında gerçekleştirmesi için önemlidir. Facebook kullanıcıları saat çözümü ayarlarını doğru bir şekilde yaparak eylemlerini doğru zaman aralıklarında yapmış olacaktır. Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra seçilen saat dilimi üzerinden Facebook uygulaması kullanılmaya devam edilebilir. Uygulama kullanıcıları Facebook saat ayarını yapmadan önce bulundukları konumlara ait zaman dilimini bilmelidir. Hangi konumda bulunuluyorsa bu durumda Facebook saat ayarları seçeneklerinden doğru bir şekilde zaman dilimi tercihi yapılabilir. Zaman dilimi tercihleri ülkelere ve bölgelere göre farklılık gösterebilir.

Ayrıca Facebook arama geçmişi nereden ve nasıl silinir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Ülkemiz İçin Facebook Saat Ayarı Nasıl Yapılır?

Ülkemizde Facebook kullanıcıları saat ayarlamasını Europe-İstanbul olarak yapmaktadır. Ülkemizde kullanılan saat dilimini tercih etmek isteyen kullanıcılar Facebook ayarlar menüsünden saat ayarları çözüm seçeneklerini yapmış olması gereklidir. Facebook ayarlar menüsünden yapılacak olan adımlar sayesinde saat dilimi ayarları ülkemizde kullanılan saat ile aynı olacaktır. Kullanıcılar öncelikle ayarlar menüsünden giriş yaparak genel sekmesini açmalıdır. Tarih ve saat ayarları başlığını seçerek saat ayarlarına ve oradan da saat dilimine tıklamalıdır. Daha sonra aşağıda belirtilen seçenek seçilmelidir:

  • Saat dilimi olarak GMT +2 Europe/İstanbul’u seçmek gereklidir.

Bu adımları tamamlayan kullanıcılar artık saat dilimlerini güncelleştirerek ülkemizde bulunan saat dilimine göre ayarlamış olacaktır. Saat dilimi ayarlarını değiştirmiş olan bir daha değişiklik yapmasına gerek kalmadan profilini kullanabilecektir.

Facebook Saat Dilimi Nedir?

Facebook saat dilimleri kullanıcıların profillerinden yaptıkları paylaşım ve daha birçok eylem için doğru olmalıdır. Kullanıcı profilinde paylaştığı veya yorum yaptığı bir gönderide herhangi bir eylemde bulunduğunda saat dilimi tercihi yanlışsa bu durumda eylemleri de farklı bir saat dilimi üzerinden yayınlanmış olacaktır. Kullanıcılar için yaşanılan şehir önemli değildir. Facebook saat ayarlarını doğru yapabilmek için kullanıcılar saat dilimlerini doğru bir şekilde bilmelidir.


] }

Yorum yapın