Facebook ‘ta Canlı Yayın Nasıl Açılır ?

Her bir sosyal medya platformunda olduğu gibi Facebook platformunda da canlı yayın yapmanız mümkün. İster arkadaşlarınız için isterseniz de canlı yayında her hangi bir şeyi gösterebilmek mümkün. Durum böyle olunca Facebook sosyal medya platformunda da takipçilere yada çevrenize canlı yayın ile bir şeyler duyurabilmek mümkün.

 

 

Facebook Canlı Yayını Açma

Hemen hemen artık tüm sosyal medya platformlarında olan canlı yayın özelliğini hiç denemediyseniz ve merak ediyor iseniz bu rehber sayesinde Facebook canlı yayın nasıl yapılır sorusunun cevabını öğrenebilirsiniz.

 

Önemli olan şey ise açmış olacağınız canlı yayında ne gösterecek olduğunuzdur. Günümüzde Facebook üzerinden bir çok farklı film, futbol üzerine canlı yayınlar yapılmaktadır. Bu derecede bir canlı yayın açacak iseniz bunun için bilgisayarınıza farklı bir program indirip oradan canlı yayın açıp istediğiniz şeyi göstermeniz gerekecektir. Fakat durum böyle değil siz kendiniz kamera karşısından konuşma yapacak iseniz yapacağınız hiç bir şey yok biran önce canlı yayın yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Eğer istediğiniz film, futbol gibi canlı yayınları paylaşmak, canlı yayınları yönetebilmek için Wirecast adlı uygulamayı indirerek Facebook canlı yayın yapma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Eğer bu tarzda bir canlı yayın yapmayacak iseniz telefonunuz yada bilgisayarınız kamerasından canlı yayını başlatabilirsiniz. Canlı yayını başlatmak için ise bilgisayarınızdan yada akıllı telefonunuzdan Facebook ‘a girdikten sonrasında gönderi paylaşacağınız bar kısmına gelip “Canlı Yayın” kısmını seçebilirsiniz.

 

Canlı yayının gizlilik kısmını yönetebilir, deneme amaçlı bir yayın açıyor iseniz gizlilik ayarlarından “Sadece Ben” kısmını seçip kendinize özel bir yayın açabilir fakat herkesin görmesini isteyeceğiniz bir canlı yayın yapmak istemiyor iseniz ayarlardan “Herkese Açık” kısmını seçmeniz gerekecektir.


] }

“Facebook ‘ta Canlı Yayın Nasıl Açılır ?” üzerine 3 yorum

Yorum yapın