iPhone Garanti Süresi Nereden Sorgulanır ?

Gün geçtikçe almak istediğiniz telefonunuzun ve günümüzde bir o kadarda pahalı olan akıllı cihazların gün gelip bazı nedenlerden dolayı ansızın bozulması bizi çok büyük bir hayal kırıklığına uğratabilir. Binlerce lira verip alınan yüksek maliyetli telefonların ise genelde almış olduğunuz yere göre kasko ve garanti süresi değişiklik göstermektedir.

 

İster kullanıcı hatası isterse sistemsel bir hata olsun almış olduğunuz akıllı cihazı kendi servisine götürmek en mantıklı bir çözüm yolu olacaktır. Telefonda oluşan sorunların bazıları kullanıcı hatası olur iken bazıları ise telefondan kaynaklanan sorunlar hatta ve hatta fabrika çıkışlı sorunlar olmaktadır. Bozulan Apple marka cihazınız olan iPhone garanti sorgulama işlemi sayesinde cihazını servise yollayabilirsiniz.

 

 

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır ?

İkinci el olsun olmasın satın aldığınız telefonun garanti süresini sorgulama, bir sorun ile karşılaşıldığında servise vermek en doğru karar olacaktır. Bunun için ise iPhone garanti süresini sorgulama işlemi için ise telefonunuzun seri numarasına ihtiyacınız vardır.

 

iPhone garanti süresini öğrenmek için ise öncelikle cihazınızın seri numarasını aşağıda ki adımlar ile öğrenin. Öğrendikten sonrasında bir kenara not almayı unutmayın. Cihazınızın seri numarası ile daha sonrasında sorgulama işlemine geçeceğiz.

 

  • Ana ekranınızdan “Ayarlar” ikonuna tıklayın.
  • Ayarlar menüsünden “Genel” kısmına girin.
  • Buradan “Hakkında” bölümünde yazan “Seri Numarası” butonuna tıklayın.

 

Bu kısımdan iPhone cihazınızın seri numarasını öğrenmiş oluyorsunuz. Bundan sonrasında yapmamız gereken işlem ise seri numarası ile cihazımızın garanti dışı olup olmadığını öğrenmek olacaktır. Bunun için ise yapmamız gereken şey aşağıda yer alan bağlantıya tıklayıp Apple ‘ın sorgulama yapacağımız internet sitesine girmek olacaktır.

 

https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/

 

Yukarıda yer alan Apple ‘ın kendi internet sitesine girdiğinizde artık öğrenmiş olduğunuz Seri Numarası ile cihazınıza dair garanti süresinin ne kadar kaldığını, garanti dışında olup, olmadığını öğrenebilirsiniz. Bir bakıma bakıldığında iPhone garantisi sorgulama işlemini en doğru bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.


] }

Yorum yapın