Firefox Aylık Ücretli Paketinin Fiyatı Açıklandı!

Popüler internet tarayıcısı, Firefox aylık ücretli paketinin fiyatını açıkladı. İşte Firefox’un aylık ücretli paketi ve sundukları. 

İnternet sitelerinin yayın hayatına devam edebilmeleri için gerekli olan reklamlar bazı sitelerde fazlasıyla abartılıyor. Durum böyle olunca kullanıcılar çeşitli reklam engelleme eklentileri kullanılar. 

Opera internet tarayıcısı reklam engelleme servisini ücretsiz olarak sunsa da Firefox internet tarayıcısı bu hizmeti ücretli olarak sunacak. 

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Mozilla, Firefox için ücretli bir abonelik servisinin kısa süre içerisinde hayata geçireceğini ve kullanıcılara tamamen reklamsız bir internet deneyimi sunacağını belirtti.

Ücretli Firefox İle Reklamlara Elveda

Firefox’un ücretli abonelik sisteminin destek sayfasında yer alan “ sevdiğiniz siteleri destekleyin, nefret ettiğiniz reklamlardan kaçının” ibaresi yer alıyor. Bu ibare ile birlikte Mozilla’nın kullanıcılardan talep ettiği 4.99 doların siteler ile paylaşılacağı ifade ediliyor. 

Mozilla açıklamasında “Daha iyi bir gazetecilik deneyimi için dünyanın en iyi yayıncılarından bazıları ile ortaklı kurduk” ifadelerini kullanan Mozilla, elde edeceği geliri ortak bir şekilde yayıncılar ile paylaşacak. Kullanıcılar yapacakları ödemeler ile reklamlardan kurtulacakken bir yandan da internet sitelerine destek olmaya devam edecek. 

Firefox Aylik Ucretli Paketinin Fiyati Aciklandi 300x144

Mozilla bu konuda, “Reklamlar ile birlikte siteler daha fazla para kazanıyor, ancak bu reklamlar kullanıcıların dikkatini fazlasıyla dağıtıyor. Bu nedenle sadece aylık belli bir ödeme ile hem sitelere destek olmak hem de dikkatleri dağıtmamak artık mümkün.” açıklamasında bulunuyor. 

Firefox’un bu hizmetini tam olarak ne zaman kullanıma sunacağı belirsizliğini korurken, Ücretli abonelik servisinde ayrıca makalelerin sesli okunma hizmeti de kullanıcılara sunulacak. Kullanıcıların Firefox’un yeni servisine ilgi gösterip göstermeyeceği ise servis tanıtıldıktan sonra belli olacak. 


] }

Yorum yapın