Google Chrome Nasıl Güncellenir ?

Google Chrome ile çok şey yapabilirsiniz, bu yüzden muhtemelen kullanımı, Firefox, Microsoft Edge ve Safari gibi rakip internet tarayıcılarının kullanımından daha kolay ve iyidir. Kullanım kolaylığı, platformlar arası senkronizasyondan sessiz güncellemelere kadar en çok kullanıcı çeken bir noktadır.

 

Çoğunlukla, bu güncellemeler otomatik pilotta; Tarayıcı penceresini açıp kapatmanın ötesinde çok fazla şey yapmanız gerekmez. Fakat bazı istisnalar olduğu için Google Chrome güncellemeniz, güncellemeyi kontrol etmeniz gerekebilir. Google’ın işini yaptığından emin olmak istiyorsanız, işte nasıl ?

 

Chrome Güncelleme Zamanlaması

Google’ın, Chrome’un gelecek sürümleri için tahmini başlangıç tarihleri olan herkese açık bir takvim vardır. Örneğin, Chrome 70 bu hafta geldi; Chrome 71 ise Aralık ayında bekleniyor.

 

Güncellemeler otomatiktir; Kullanılabilir olduklarında, tarayıcı pencerenizi bir sonraki açışınızda Chrome bunları uygular. Pek çok kullanıcıyla, herkesin en son sürüme sahip olması için haftada bir gün sürebilir. Ancak, en son sürümde yayınlandığından hemen sonra olduğunuzdan emin olmak için bir güncellemeyi manuel olarak da tetikleyebilirsiniz.

 

Masaüstünde Chrome Güncelleme

Chrome’u kapatmazsanız, güncellemeler uygulanmayacaktır. Chrome’un bir güncellemesi olduğunda, tarayıcının sağ üst köşesinde sarı bir simge görüneceğini anlayabilirsiniz. Sonunda, Chrome’u yeniden başlatmazsanız, örneğinizin artık güncel olmadığını belirten bu simge kırmızı olur.

 

Bekleyen bir güncellemeniz varsa, sağ köşedeki o simgeye tıklayın. Chrome, ya güncel olduğunu ya da tarayıcıyı “yeniden başlatmanızı” istediğini söyleyecektir.

 

Google Chrome Hakkında

Uyarı yoksa, kullandığınız Chrome sürümünü bilmek istersiniz, sağ üst köşedeki üç nokta simgesini tıklayın ve Yardım> Google Chrome Hakkında’yı seçin.

 

Burada, Google Chrome güncellemeleri kontrol edecek, mevcut olan her şeyi yükleyecek ve hangi sürümü çalıştırdığınızı söyleyecektir.

 

iPhone Chrome Güncelleme

İPhone uygulamalarına geldiğinde, güncellemenin tek yolu App Store’dur. Dolayısıyla, Google Chrome iOS uygulamasına sahipseniz, App Store uygulamasını açın ve ekranın sağ alt köşesindeki Güncelleştirmeler’e dokunun. Google Chrome Beklemede görünüyorsa, kullanılabilir bir güncelleme vardır. İndirme işlemini başlatmak için simgenin yanındaki Güncelle‘ye dokunun.

 

Çoğu iPhone kullanıcısı muhtemelen iOS 7’den bu yana kullanılabilen bir özelliği otomatik olarak güncellemek için ayarlanmış uygulamalara sahiptir. Durumunuzu kontrol etmek için Ayarlar> iTunes ve Uygulama Mağazası> Güncellemeler’e gidin ve açık veya kapalı olarak değiştirin.

 

Android Chrome Güncelleme

Apple cihazlarda nasıl çalıştığıyla benzer şekilde, Google Play Store’da Chrome’u güncellemeniz gerekir. Uygulamayı başlattıktan sonra, ekranın sol üst köşesindeki hamburger menüsüne yani üç çizgi alt alta ikonuna Google Play arama çubuğuna ve ardından Uygulamalarım ve Oyunlar’a dokunun. Google Chrome simgesi bekleyen güncellemeler listesindeyse, yanındaki güncelleme düğmesine dokunun. Bununla birlikte, listede yer almıyorsa Chrome uygulaması günceldir. Android ayrıca otomatik uygulama güncellemelerine de izin verir; işte senin seçeneklerin.


] }

Yorum yapın