Google Docs Nedir, Ne İşe Yarar ?

Google Docs bulut depolama servislerinden birisidir. Milyonlarca kullanıcısı bulunmaktadır ve birçok açıdan kullanıma elverişli ve ücretsizdir.

 

 

Google Docs Nedir ?

Google Docs, Google dokümanları demektir. Google dokümanlar, web tabanlı çalışan ve ücretsiz olarak içerisinde dokümanlar ya da Excell formatındaki dosyaların düzenlenerek, oluşturulabileceği sanal bir ofis gibidir. Google Docs’a ulaşmak için internet tarayıcısını kullanabilirsiniz.

 

Tüm işlerinizi internet üzerinden yürütüyorsanız ve Microsoft Office için ödeme yapmak istemiyorsanız Google Docs iyi bir seçimdir. Google Docs kullanmak için internete bağlı olmanız gerekmektedir. Kendi hesabınızı oluşturarak dosya, doküman ve tablolar oluşturabilmektesiniz.

 

Google Docs ile isterseniz dokümanlarınızı dışa aktararak, diğer Office yazılımları ile de görüntüleyebilmektesiniz. Tasarım açısından oldukça sadedir. Tek konsol üzerinden her şey işlemektedir. İsteğe bağlı olarak kendi klasörlerinizi oluşturabilirsiniz. İsterseniz dokümanlarınızı diğer Google Docs kullanıcıları ile de paylaşabilmektesiniz.

 

 

Google Docs Ne İşe Yarar ?

  • Google Docs ile Office programlarında olduğu gibi her dokümanı oluşturabilmektesiniz.
  • Google Dokümanları üzerinde istediğiniz gibi düzenleme ve biçimlendirme yapabilmektesiniz.
  • Diğer Google Docs kullanıcıları ile dosya veya klasörlerinizi paylaşabilirsiniz.
  • Aynı zamanda diğer Google Docs kullanıcılara görüntüleme, yorum yapma ve düzenleme izni de verebilmektesiniz.
  • Google Docs kullanarak yaptığınız sunum ya da tablolarda birden fazla kişi ile çalışabilmektesiniz ve ekranın sağ üzerindeki kişilerin yanındaki mesaj ikonuna tıklayarak mesajlaşma penceresi açabilir ve iletişim kurabilirsiniz.
  • Özellikle iş dünyası için online doküman kullanabilme ve iletişim özelliği oldukça elverişlidir.
  • Bulunduğunuz yerden istediğiniz kişilerle dokümanlarınızı paylaşabilmektesiniz. Uzak mesafede iseniz ve dosyanızı ulaştırmanız gerekiyorsa Google Docs ile bunu oldukça kolay bir şekilde yapabilmektesiniz.
  • Dokümanınızı hazırlarken internet bağlantınız da sorun olması ya da kopması durumunda Google Docs otomatik olarak yedekleme yapmaktadır ve böylece herhangi bir veri kaybınız oluşmamaktadır.

] }

Yorum yapın