Google My Bussiness Nedir ?

Google ‘ın farklı farklı ürünleri olmasıyla beraber, her bir farklı ürün ile bir çok çeşit farklı yaş grubu, kültür ve aklımıza gelemeyecek çeşitte insanlara hitap etmektedir. Türkçe karşılığı Google Benim İşletmem olan ve Google Benim İşletmem Nedir hakkında bir çok farklı şey merak etmemize rağmen gelin hep beraber Google ‘ın bu ürününün ne işe yaradığına bir göz atalım.

 

Öncelikle temel olarak baktığımızda işletme ve kuruluşların dünyanın en popüler arama motoru olan Google ‘da varlıklarını ziyaretçilere gösterebilmek adına gerek haritalarda gerek aramalarda çıkabilmelerini sağlayan ücretsiz bir araçtır. Bu sayede Google Haritalarda işletmenizin adresi çıkarak yeriniz hakkında resim paylaşabilir, yorum alabilir ve daha bir çok farklı şeye sahip olabilirsiniz.

 

Bunların en başında ise bir kişi sizi artık internet ortamında kolay bir şekilde bulabiliyor oluşudur. Haritalara isminizi girerek sizin Google My Bussiness ile işyerinizi doğrulamış olduğunuz hesap sayesinde işletmeniz haritalarda ki yerini alacaktır.

 

 

Google My Bussiness Kullanım Avantajları

 

1 Bilgileri Yönetmenizi Sağlar

Öncelikle bilmeniz gereken tek şey bilgilerinizi internet ortamına aktararak işletmenizin hangi günlerde ve hangi saat aralığında çalıştığını ziyaretçilere bildirmenizi sağlar. Diğer bir yandan telefon numaranız işletmeniz aratıldığında yada harita üzerinde tıklandığında direkt olarak çıkmasını sağlanarak kullanıcının daha kolay sizinle iletişim kurması hedeflenir. Farklı bir açıdan baktığımızda otomatik olarak işletmenizin varlığı artık her hangi bir kişi tarafından görülebilir yada işletmenizi arayan bir kişinin sizi daha kolay bulması ve iletişime geçmesi kolaylaşacaktır.

 

2 Müşterilerinizle Etkileşim Kurun

Google My Bussiness ile doğrulanmış işletme hesabı olan kişilerin yanı sıra internet ortamında işletmenizin bulunan kimliği sayesinde müşterilerinizin işletmenize yaptığı yorumları görebilir, müşterilerin sizin işletmeniz için yayınladığı fotoğraflara erişebilir ve müşterileriniz ile bir iletişim halinde olabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer bir internet siteniz var ise Google haritalar sayesinde internet sitenize ziyaretçi çekme oranınız %35 oranında artarken işletmenize yol tarifi ise %42 oranında olacaktır.

 

3 Müşteri Portföyünüze Ulaşın

Sizi internet ortamında bulan kişilerin nereden, hangi yaş gurubundan ve ilgi alanlarının ne olduğu hakkında detaylı bilgi edinebilmeniz için sizlere ücretsiz bir şekilde analiz sağlayan ve sizinde doğal olarak internet ortamında en çok hangi yaş grubu ve ilgi alanına sahip kişiler tarafından ziyaret edildiğinizi analiz edilmenizi sağlar.


] }

Yorum yapın