Instagram Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılır ?

Geçtiğimiz günlerde IGTV ‘nin çıkması ile beraberinde YouTube ‘a alternatif olmaya çalışan Instagram gelen bir çok farklı ve yeni özellikler bulunmaktadır. En son WhatsApp ‘ın getirdiği görüntülü görüşme özelliği tam yerinde olan mesajlaşma uygulamasına gelmesi herkesi sevindirirken artık günümüzde her platformun bir birine benzemesi giderek iğrençleşen bir durum haline geliyor.

 

Günümüzden bu yana çıkan sosyal medya platformları giderek amacından dışarı taşarak bir birlerinin kopyası olma yolunda ilerlemektedirler. Kimileri için kullanışlı olan bu özellik kimileri için ise ne gereği vardı düşüncesini yaratmaktadır.

 

 

Instagram Görüntülü Arama

Instagram ‘a gelen bu özellik sayesinde sosyal medya platformlarından biri olan Instagram üzerinden karşılıklı olarak takip ettiğiniz her hangi bir kişi ile görüntülü konuşabilme imkanı sunmaktadır. Hemen hemen yeni olan bu özellik ise çoğu kullanıcının fark etmediği bir şekilde direct mesaj kısmında bulunmaktadır.

 

Bu sayede sosyal medya platformlarından biri olan Instagram sayesinde başka bir platforma gerek olmadan görüntülü görüşme işleminizi gerçekleştirebilmenize olanak sağlamaktadır. Bir kişi ile görüntülü görüşme başlatabilmek için ise dikkat etmeniz gereken tek şey cihazınızda ki Instagram uygulamasının en son versiyonunu kullanıyor olmanız gerektiğidir.

 

Bir kişiyle Instagram üzerinden görüntülü konuşma başlatmak için :

  • Instagram Ana Sayfa ‘dan “Direct Mesaj” lara geçin.
  • Görüntülü konuşmak istediğiniz kişiyi seçin.
  • Ardından konuşma ekranının sağ üst tarafında çıkan “kamera” ikonuna tıklayın.

 

Artık bu sayede Instagram görüntülü konuşma işlemini başarı ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu özellik bire bir olarak görüntülü görüşme imkanı sağladığı gibi isterseniz grup olarak en fazla 4 kişiye kadar da görüntülü konuşma işlemini başarı ile gerçekleştirebilirsiniz.


] }

Yorum yapın