iPhone PDF Dosyaları Nasıl Açılır ?

Gerek katı kuralları olsun gerek bir çok farklı özelliği sayesinde gizliliğini ve güvenliğini sağlamayı başaran iOS işletim sistemi ile gelen mailleri, yada internet ortamında okumak istediğiniz PDF dosyalarını açmakta zorlanabilirsiniz.

 

Zorlanacağınız bu işlemde ise yine aslında bir bakıma iOS pdf açma işlemini kendisi kendi işletim sisteminde cevabını vermiş bulunuyor. iOS işletim sistemine sahip cihazlarınızda bulunan tarayıcı olan Safari ‘den ne yazık ki pek bir dışarıdan bir şey indirmeniz güvenlik nedeniyle mümkün olmayabilir. Böyle bir durumda ise indireceğiniz yada açacağınız dosya PDF olsa bile erişememek bu konuda canınızı hayli bir sıkacaktır.

 

 

iOS PDF Dosyaları Nasıl Açılır ?

Sadece internet ortamından ulaşacağınız bu tür dosya uzantıları olmamakla beraberinde sizlere gelen mailler arasında PDF dosya uzantıları ile karşılaşabilirsiniz. Durum böyle olunca gelen maillerinizi kontrol ettiğinizde ek olarak gönderilen bu dosya tipini açamamak, bir türlü ulaşamamak sizlerin canınını hayli bir sıkacak, bu merak ettiğiniz ekte ki dosyaya ulaşabilmek adına en yakın bilgisayara koşacaksınızdır.

 

Artık iPhone PDF dosyaları açmıyor sorunu ile uğramak yerine ve dışarıdan başka bir uygulama indirmeden aslında bizlere en kolay çözüm yolunu iOS bizlere sağlıyor. Fakat ne yazık ki öyle olmadık bir yerde olduğundan dolayı pek çoğumuz bu çözüm yöntemini bilmiyoruz. Bu sorunu atlatabilmek adına PDF uzantıları nasıl açabileceğimize bir bakalım :

 

  • Her hangi bir yerde bulunan ister e-posta olsun ister internet ortamı o dosyanın üzerine tıklayın.
  • Ardından sol alt köşede çıkacak olan paylaş ikonuna tıklayın.
  • Paylaşma seçenekleri karşınıza gelecek ve bu kısımdan “iBooks’a Kopyala” kısmını bulup tıklayın.
  • Artık telefonumuzda yer alan bu uygulama sayesinde PDF dosyalarını açabilirsiniz.

 

Aslına bakarsanız oldukça kolay ve kullanışlı olan bu yöntemi ne yazık ki PDF dosyalarını açabilmek adına oldukça zorlu bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde iOS işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda PDF dosyalarını açmakla kalmayıp bir kopyasını da  iBooks uygulamasına kaydetmektedir.

 

Diğer bir yönden ise App Store uygulaması üzerinden Adobe Acrobat Reader programını indirerek, PDF uzantılı dosya açma işlemini çözmek yerine hiç bir şekilde ek bir uygulama olmadan iOS işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda kendi uygulaması olan İBooks uygulaması sayesinde bu işlemi çözmüş bulunuyoruz.


] }

“iPhone PDF Dosyaları Nasıl Açılır ?” üzerine 3 yorum

  1. Gayet başarılı buldum benimde ulutekno.net adında bir sayfam var istersen yorum bırakabilir ve sitemde link bırakarak misafir yazarlık yapabilirsin

    Cevapla

Yorum yapın