Windows 10 Hesap Resmi Nasıl Kaldırılır ?

Bir önce ki yazımız olan Windows 10 hesap resmi değiştirme işleminden sonrasında ise bilgisayarınız için hesap resmi olarak eklediğiniz resimlerin sürekli olarak kaldığını ve silinmediğini göreceksiniz. Bu yüzden ise bu kalan resimler sizleri rahatsız etmeye başlayabilir.

 

Durum böyle olunca ise yapmanız gereken Windows 10 hesap resmi kaldırma işlemini gerçekleştirmek olacaktır. Fakat ne yazık ki resmi silmek istediğiniz zaman silebileceğiniz bir ayar bulamayacaksınız.

 

 

Windows 10 Hesap Resmi Silme

Windows 10 bizlere hesap resmi ekleme işlemini gerçekleştirdiğimiz Ayarlar penceresinden aynı resmi silebilmemiz için izin vermez iken bu resmin üzerine resim eklememize imkan sağlamaktadır ve daha öncesinde kullanmış olduğunuz bütün hesap resimleri orada gözükecektir.

 

Eğer bu kısımda gözükecek olan resimleri silmek için ise yapacağımız işlem bizim bu ayarlar kısmının klasör yoluna ulaşarak kendisine ait yer alan kısımda eklenen resimleri silmemiz gerekecektir.

 

  • Yapmanız gereken işlem öncelikle “Bilgisayarım” klasörünü açın.
  • Ardından “C” yerel diskinizi seçin.
  • Bu disk içinden ise “Kullanıcılar” klasörüne ilerleyin.
  • Kullanıcılar klasörü içinden şuanda ki kullandığınız hesabı seçin.
  • Ardından “AppData” klasörünü seçin.
  • Karşımıza gelecek olan klasörler içinden ise bu sefer “Roaming” klasörünü seçmemiz gerekiyor.
  • Şimdi ise karşımızda yer alan klasörlerden “Microsoft” klasörü içine giriş yapalım.
  • Bu klasör içinden ise “Windows” klasörüne giriş yapıyoruz.
  • Son olarak karşımıza gelecek olan klasörlerden ise “Hesap Resimleri” klasörü içine giriyoruz.

 

Bundan sonrasında ise ise karşımıza gelen klasör içinden daha öncesinde bilgisayarınızda yapmış olduğunuz hesap resimlerini görüyor olacaksınız. Bu kısımdan sildikten sonrasında ise bilgisayarınızın ayarlar kısmından girdiğinizde eski resimlerin çıkmayacağını göreceksiniz. Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise “AppData” klasörü bir gizli klasördür. Bunun için ise bilmeniz gereken şey ise :

 

Windows 10 Gizli Klasör Gösterme

 

işlemini yapmanız gerekecektir. Aslına bakarsanız pek zor bir işlem değildir. Bu işlemden sonrasında ise artık AppData klasörü karşınıza çıkarak hesap resmini silme işlemini gerçekleştirebileceksiniz.


] }

Yorum yapın