Windows 10 Kullanıcı Resmi Nasıl Değiştirilir ?

Bilgisayarımızı her açtığımızda, uyku modundan çıkardığımızda karşımıza gelen oturum açma ekranında klasik Windows oturum simgesini görmek bize bir zaman sonrasında sıkıcı gelebiliyor. Durum böyle olunca ister kendi resmimizi, istersek başka güzel resimler koymak isteyebiliriz.

 

Windows 7 işletim sisteminden tutun daha önce ki Windows işletim sistemlerinde alıştığımız klasik yönetim paneli değiştiğinden dolayı Windows 10 kullanıcı resmi değiştirme işleminde sorun yaşayabiliriz. Bunun için ise sizlere hazırlamış olduğumuz rehber sayesinde kolay bir şekilde Windows 10 hesap resmi değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Windows 10 Kullanıcı Resmi Değiştirme

Aslında sizin hotmail hesabınızın resmini direkt olarak Windows oturum resminizin olmasını istiyorsanız işlem çok basit. Bilgisayarınıza mail hesabınızı ekleyerek hotmail hesabınızda kullanmış olduğunuz resmin aynısının direkt olarak Windows oturum açma ekranında karşınıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Fakat yinede hotmail hesabınız ile oturum açmış olup olmayın hesabınızın profil resmini değiştirmek istiyorsanız yapmanız gereken işlemler :

 

  • Yapmanız gereken ilk işlem başlangıç menüsünden “Ayarlar” butonuna tıklamak olacaktır.
  • Ayarlar kısmından ise “Hesaplar” butonuna basın.
  • Daha sonrasında sol tarafta “Bilgileriniz” sekmesinde olduğunuza dikkat edin.
  • Her hangi bir resim yüklemek istiyorsanız bu kısımdan “Resminizi Oluşturun” başlığı altından “Konumu Bul” butonu yada hali hazırda resminiz var ise “Biri için göz atın” butonuna tıklayın.

 

Bu işlemden sonrasında bilgisayarınızda yer alan artık istediğiniz resmi seçerek Windows 10 hesap resmi ayarlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise eğer hotmail hesabınız ile oturum açtıysanız hotmail hesabınızın resmini değiştirdiğinizde otomatik olarak Windows 10 kullanıcı hesabınızın resmide değişecektir. Bu sayede bilgisayarınız üzerinden uğraşmadan mail hesabınızın resmini değiştirerek hesap resmi değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


] }

Yorum yapın