Kapat
SEO 595 0

Google Orion Nedir

Google Orion Algoritması yaptığınız aramalarda ki anahtar kelimeleri ayrıştırıp bir çok aramayı bir arada yaparak sizin çok kaliteli bir arama yapmanızı sağlar. Bir şeyi ararken sizin birden fazla anahtar kelimeyi sorgulamak zorunda kalmanızı önlemek ve anahtar kelimelerin ifade edeceği manaları ve bu manaların benzerleriyle olan ilişkisini bulup ona göre sonuçlar üreterek sizin karşınıza çıkarmasıdır.

 

 

Orion Algoritması Ne İşe Yarar ?

 

Yapacağınız her hangi bir aramada arayacağınız terimin en ilgili siteler içinden bulunup indexlenme prensibine dayanır.

 

Eğer edebiyat ile ilgili bir terim arıyor iseniz bu aradığınız terimi içeriğinin geneli edebiyat ile ilgili web sitelerinden indexler. Fazladan hit yapmak için asıl içeriği başka ve başka şeyler paylaşan web sitelerinden indexlemez. İşte bu bağlamda sizlere en iyi ve alakalı sonuçları bulmanızı Google Orion Algoritması sağlamaya çalışır.

 

Bunun haricinde aradığınız bir terimin alakadar olanlarını ilk sayfanın en altında sizlere alternatif bir seçenek olarak sunar.

 

 

Google Orion Algoritmasında Üst Sırada Çıkmak

 

Eğer bu algoritma etkisinde sıralama kaybetmek istemiyor iseniz en başta yapmanız gerekenler sitenizde ki çöp içeriklerden kurtulun. Sitenizin içeriği doğrultusunda paylaşım yapmaktan ve özgün makaleler yazmaktan vazgeçmemelisiniz.


Gökmen Efsun {efsungokmen}

Teknoloji dünyası sınırsız bir alandır. Bu alanda bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir