Google Orion Nedir?

Google Orion Algoritması yaptığınız aramalarda ki anahtar kelimeleri ayrıştırıp bir çok aramayı bir arada yaparak sizin çok kaliteli bir arama yapmanızı sağlar. Bir şeyi ararken sizin birden fazla anahtar kelimeyi sorgulamak zorunda kalmanızı önlemek ve anahtar kelimelerin ifade edeceği manaları ve bu manaların benzerleriyle olan ilişkisini bulup ona göre sonuçlar üreterek sizin karşınıza çıkarmasıdır.

Google arama sonuçlarında iki değişiklik olduğunu biliyoruz. Birincisi, kullanıcılar üç veya daha fazla kelimeden oluşan sorguları yazdıklarında daha uzun “snippet’ler” (anahtar kelimeleri içeren metin parçacıkları) kullanmaktır. Amaç, kullanıcının sitenin ziyaret etmeye değer olup olmadığını belirlemesine yardımcı olacak daha fazla bağlam sağlamaktır. Birçok arama motoru, aynı sorunu görsel araçlarla veya bir tür “önizleme” ile çözmeye çalıştı.

Kod snippet’lerinin kullanıcı davranışını etkileyip etkilemeyeceğini veya daha uzun süre etkileyeceğini tahmin etmek zordur, ancak daha uzun isteklerin zamanla girilmesini teşvik edebilir. Daha uzun sorgular teorik olarak daha iyi sonuçlara ve daha hedefli reklamlara yol açar.

 

Google Orion Algoritması Ne İşe Yarar ?

 

Yapacağınız her hangi bir aramada arayacağınız terimin en ilgili siteler içinden bulunup indexlenme prensibine dayanır.

 

Eğer edebiyat ile ilgili bir terim arıyor iseniz bu aradığınız terimi içeriğinin geneli edebiyat ile ilgili web sitelerinden indexler. Fazladan hit yapmak için asıl içeriği başka ve başka şeyler paylaşan web sitelerinden indexlemez. İşte bu bağlamda sizlere en iyi ve alakalı sonuçları bulmanızı Google Orion Algoritması sağlamaya çalışır.

 

Bunun haricinde aradığınız bir terimin alakadar olanlarını ilk sayfanın en altında sizlere alternatif bir seçenek olarak sunar.

 

Google Orion Algoritmasında Üst Sırada Çıkmak

 

Eğer bu algoritma etkisinde sıralama kaybetmek istemiyor iseniz en başta yapmanız gerekenler sitenizde ki çöp içeriklerden kurtulun. Sitenizin içeriği doğrultusunda paylaşım yapmaktan ve özgün makaleler yazmaktan vazgeçmemelisiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

Google Orion, eski bir Google güncellemesidir. Arama Motoru Optimasyonu (SEO) konusundaki algoritmasını sık sık değiştiren Google'ın bir algoritma güncellemesidir.

Yorum yapın