Google Play Dışında Oyun ve Uygulama İndirme Sitesi : Cepde

Günümüzde gelişen mobil dünyası artık bilgisayarları da geçerek istediğimiz her bir şeyi yapabilmemize olanak sağlamaktadır. Durum böyle oldukça bilgisayarımızda kullanmış olduğumuz ram miktarı kadar cebimizde gezdirdiğimiz ufak cihazlarda ki ram miktarları da bu oranla artmaktadır.

 

Bilgisayarlar için geliştirilen programların artık cebimize koyduğumuz ve ufak bilgisayar olarak adlandırdığımız cihazlarda yer almaktadır. Günümüzde bir çok akıllı telefon marka ve modeli olmasına rağmen üretilen bir çok telefonunun içinde ki işletim sistemini Google ‘ın geliştirmiş olduğu Android işletim sistemi ile piyasa sürülmektedir.

 

Durum böyle olunca Android oyun ve uygulamaları revaçta olmaktadır. Android işletim sistemine sahip bir cihaza program yada uygulama yüklemek istediğimiz zaman cihazın üzerinde bulunan Play Store adlı marketten yada internet ortamından indireceğimiz apk uzantılı dosyalar olmaktadır.

 

Apk dosyaları bilgisayarımıza bir program kuracağımız zaman kullanmış olduğumuz .exe uzantılı dosyalar ile Android işletim sisteminde aynı işlemi görmektedir. Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlar için bir uygulama yada program kuracağımız zaman bir bakıma baktığınızda Play Store üzerinden de .apk uzantılı dosyalar indirip akıllı cihaza kurmaktayız.

 

Durum böyle olunca bilgisayarımız için çıkan bir çok program cebimizde taşıdığımız ufak bilgisayarlarda da yer almaya başlayınca oyun ve uygulama geliştiricileri artık Android işletim sistemi alanına yönelmiş bulunmaktadır.

 

Cebimizde taşıdığımız bu küçük bilgisayarlara ise kuracağımız her bir program düzgün bir yerden indirilmeli, indirilen uygulama gizliliğimizi tehdit etmemelidir.

 

Eğer cebimizde taşıdığımız bu ufak ama akıllı cihazlara market dışı uygulamalar yüklemek istiyor isek en doğru yer seçilmeli, uygulama ve programların düzgün ve oynanamamış internet sitelerinden indirmeye özen göstermemiz gerekmektedir.

 

Günümüzde bir çok mobil uygulamaların ücretsiz olarak .apk uzantılarının dağıtıldığı internet siteleri bulunmaktadır. Bu internet sitenin güvenirliği, uygulamalara gelen yorumlar, akıllı cihazınıza dair verdiği ipuçları büyük önem taşımaktadır. Böylesine kullanıcı deneyimi iyi olan ve büyük bir kitle tarafından bilinen internet sitelerine güvenerek cebimizde taşıdığımız bu küçük bilgisayarlara uygulamalar indirebilirsiniz.

 

Canınız sıkıldığınızda sürekli yanımızda taşıdığımız bu akıllı diye hitap ettiğimiz cihazlara yine ve yine bu internet siteleri üzerinde bulunan listeler kısmından kendi isteğiniz doğrultusunda oluşturulmuş ve alanında tutunmuş, büyük kitleler tarafından bilinen uygulamalara göz atabilir, bu uygulamalar hakkında detaylı bilgiler alarak Android işletim sistemine sahip akıllı cihazınıza kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Böylesine popüler ve 10 kişinin 8 inin cebinde bulunan telefonun içinde Android işletim sistemi yüklü telefon olduğundan dolayı geliştiriciler sizler için bir çok uygulama ortaya koyarak kullanıcıların eğlenmesini, değerli vakit geçirmesini istemektedir.

 

Fakat Android işletim sistemine bu kadar çok kişi uygulama geliştirmek istemesinden dolayı herkes iyi niyetli düşünmez ve ortaya kötü niyetli uygulamalarda çıkmaktadır. Cebimizde taşıdığımız ufak bilgisayarımıza yüklenecek her uygulama bizim hayatımızı, fikir yapımımızı değiştirmemizde büyük önem taşır. Bu yüzden çocuklarımızın ve kendimizin telefonuna indireceğimiz uygulamalara dikkat etmeli, amacının dışında ve tehlikeli diye adlandırdığımız uygulamalardan uzak durmalıyız.


] }

Yorum yapın