Aynı Anda Birden Fazla Twitter Hesabı Yönetmek

Geçen günlerde paylaştığımız çoklu Facebook Messenger adlı yazımızdan sonra gelen istekler doğrultusunda bugün ise gündemi takip etmek için büyük önem oynayan Twitter adlı sosyal medya platformunda akıllı cihazınızda kullanmış olduğunuz mobil uygulaması üzerinden nasıl iki farklı Twitter hesabını yönetme işlemini yapabileceğiniz üzerine konuşacağız.

 

Twitter iki hesap kullanma işlemini gerçekleştirmek için ise tek yapmanız gereken bir akıllı telefona sahip olmak ve bu akıllı cihazınıza Twitter mobil uygulamasını indirmeniz olacaktır. Geçtiğimiz haftalarda 140 karakter sınırlamasının 280 ‘e çekilmesi ile gündemdeydi.

 

 

Çoklu Twitter Hesabı Ekleme

Günümüzde artık bir sosyal medya üzerinde farklı farklı hesaplar kullanabiliyoruz. Twitter hesap ekleme işlemi sayesinde de artık akıllı cihazınızdan birden fazla Twitter hesabını bir uygulama üzerinden yönetme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Aynı telefonda 2 Twitter hesap yönetim işlemlerini gerçekleştirmek için ise ek bir uygulamaya ihtiyaç duymuyoruz. Twitter kendi uygulaması üzerinden bizlere birden fazla hesap ekleyip yönetmemize izin vermektedir. Twitter uygulamasında birden fazla hesap yönetmek için :

 

  • Akıllı cihazınızdan “Twitter” uygulamasını açın.
  • Sol en üstte yer alan profil ikonuna tıklayın.
  • Ardından sol taraftan açılan menüden aşağı ok şeklinde yada “Seçenekler” isminde olan yere tıklayın.
  • Arından açılan kısımdan “Yeni Hesap Ekle” kısmına tıklayın.
  • Bu kısımdan ikinci Twitter hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini girerek giriş yapın.

 

Bu işlemi tamamladıktan sonrasında Twitter da aynı anda iki hesap yönetim işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hesaplar arasında geçiş sağlamak için ise yapmanız gereken işlem akıllı cihazınızdan Twitter uygulamasına giriş yaptıktan sonrasında ise profil ikonuna tıkladığınızda sol tarafta açılan menünün sağ tarafında eklemiş olduğunuz Twitter hesabının profil resmi çıkacaktır. Profil resminin üzerine tıkladığınızda eklemiş olduğunuz ikinci hesaba geçiş sağlayacaktır. Bu sayede profiller arası geçiş sağlayabilirsiniz.

 

Twitter çoklu hesap yönetimi aslına bakıldığında bu kadar basittir. Seçenekler kısmı sayesinde daha fazla hesap ekleyebilir ve eklemiş olduğunuz hesaplardan çıkış yapabilirsiniz.


] }

Yorum yapın