Silinmeyen Dosyalar Programsız Nasıl Silinir ?

Olmazsa olmazımız olan bilgisayarda bazen bazı sorunlar ile karşılaşabiliriz. Her ne kadar cebimizde ufak bilgisayar adını verdiğimiz akıllı cihazları taşısak dahi bilgisayarların yeri, bilgisayar kullanmayı sevenler için bir başkadır.

 

Bilgisayar silinemeyen dosyaları silme işlemi aslında çok basittir. Bir bakıma bakıldığında bilgisayarınızda sileceğiniz dosya ve klasörleri silme işlemine başladığınızda klasörün içinde ki dosyalar silinirken klasör içi boş bir şekilde kalmaktadır. Klasörü silmeye çalıştığınızda ise “bu dosya yolu bulunamadı” gibi bir hata ile karşılaşırsınız. Böyle durumlardan kurtulabilmek için ise hiç bir programa gerek kalmadan zaten günümüzde her bilgisayarda bulunan Winrar programı sayesinde kurtulabiliriz.

 

 

Bilgisayar Silinmeyen Klasörleri Silmek

Bilgisayarımızda kopyalama işlemi yada silme işlemi sonrasında bazı şeyleri silerken hatalar meydana gelmektedir. Bu hataların en bilindiği ise öğenin konumunu doğrulayıp yeniden deneyin hatasıdır. Böyle bir durumdan kurtulmak için tekrar tekrar o klasörü silmeye çalışsak dahi silinmesi bizi deli etmektedir. Bilgisayarı kapatıp yeniden açsak dahi o klasörü silmeye çalıştığımızda tekrar tekrar aynı hatayı almaktayız.

 

Kimi için masaüstündeki öğeyi silemiyorum gibi genellikle bilgisayarınızın masaüstünde gerçekleşen bu hatadan kurtulmak için ise yapmanız gereken işlem :

 

 • Öncelikle bilgisayarınızda Winrar programı yüklü olması yeterli olacaktır. Eğer yüklü değil ise Winrar indir bağlantısına tıklayarak indirme sitemiz üzerinden indirebilirsiniz.
 • Daha sonrasında masaüstünde bulunan o klasöre mouse ‘den “sağ tık” yapın.
 • Arıdan açılan menüden “Arşive Ekle” kısmını seçin.
 • Daha sonrasında açılan Winrar ayarları kısmından “Arşivledikten sonra dosyaları sil” kısmına tik atın.
 • Sonrasında “Tamam” butonuna basın.

 

Bundan sonrasında klasör silinmiyor öğe bulunamadı hatasından artık kurtulmuş bulunuyoruz. O klasör adında yeni bir Winrar arşiv dosyanız oluşmuş olur iken masaüstünde yer alan ve silinmeyen o klasör bu yöntem sayesinde programsız bir şekilde silinmiş oluyor.

 

Bundan sonrasında ise oluşan yeni Winrar klasörünü silerek sizi uzunca bir zamandır sinir eden ve silinmeyerek canınızı sıkan bu uyuz eden dosyadan kurtuldunuz. Bundan sonrasında böyle bir problem ile karşılaştığınızda basit ve hiç bilinmedik bir program indirmek yerine Winrar programında yer alan “Arşiveldikten sonra dosyaları sil” özelliğini kullanarak böyle dosyalardan kurtulabilirsiniz.


] }

“Silinmeyen Dosyalar Programsız Nasıl Silinir ?” üzerine 9 yorum

 1. eger silemediyseniz winrar eskidir yei surumunu yuklemenız gerekmektedir bunu aynen yapınız %100 basarılı sonuc alacaksınız kesinlikle silinir

  Cevapla
 2. cok basit yontemi var winrarla silersin dosyaya sag tıkla winrar ekle ve acılan winrara sag kosede arsivlendikten sonra dosyayı sil isarekle tamam bas arsivlemeyi bekle bittimi kendisi dosyayı icine alacaktır ve arsivlenen dosyyı sil hepsi bukadar kurtulmus olursunuz…:))

  Cevapla

Yorum yapın