Instagram Story GIF Nasıl Eklenir ?

Instagram son günlerde yeni yeni özellikler ortaya çıkararak hala ve hala popülerliğini ortaya sürmektedir. Geçtiğimiz günlerde Instagram son görülme özelliğini piyasaya sürerek medyada zaten hiç düşmeyen popülerliğini bir kez daha sürdürmüştü. Bizde sizler için Instagram son görülme kapatma içeriğini yayına sokarak sizlerin bu özellikten nasıl kurtulma işlemini gerçekleştirmeniz için yapmanız gerekenlere değinmiştir.

 

Bugünlerde ise artık hikayemize popüler sosyal medya paylaşım platformu olan Instagram ‘ın kendi bünyesinde barındırmış olduğu istediğimiz gif görsellerini ekleyebilmek ise artık mümkün. Instagram hikayesine gif ekleme işlemini gerçekleştirmek için ise yapmamız gereken işlemler aslında çok basit.

 

 

Instagram Hikayeye GIF Nasıl Eklenir ?

Bir Instagram kullanıcısının günlük olarak kullandığı kısımlardan biri olan Story özelliğine geçen günlerde gelen GIF özelliğini kullanmak aslında çok basittir. Bunun için ise akıllı cihazınızda Instagram uygulamasının son sürümünün yüklü olduğunu kontrol etmek yeterli olacaktır.

 

Akıllı cihazınızda Instagram uygulamasının son sürümü yüklü ise artık yapmanız gereken tek şey hikaye çekip Instagram story gif ekleme işlemini gerçekleştirmek olacaktır. Instagram hikaye hareketli resim ekleme işlemini gerçekleştirmek istiyor isek yapmamız gereken işlemler :

 

  • Akıllı cihazınızdan “Instagram” uygulamasını açın.
  • Ardından uygulamanın ana ekranın sol üst tarafında yer alan “Kamera” ikonuna tıklayın.
  • Bir hikaye çekin.
  • Ardından parmağınızı “aşağıdan yukarıya” doğru hareket ettirin.
  • Alt taraftan çıkan menüden “GIF” yazılı olan yeri seçin.

 

Bu kısıma tıkladığınızda karşınıza bir çok farklı hareketli resim gelecektir.  Instagram hikaye hareketli resim ekleme işlemini bu sayede gerçekleştirebileceğiniz gibi GIF menüsü içinden istediğiniz bir konuyu anlatan hareketli resimleri de seçebilirsiniz.

 

Instagram ‘ın hareketli resim kütüphanesinden istediğiniz konuyu anlatan bir hareketli resim bulmak için ise yapmanız gereken işlemler GIF adlı yazıya tıkladıktan sonrasında üst tarafta çıkacak olan “GIPHY Ara” kısmına yazacağınız kelimenin İngilizce olması gerekmektedir. Çeşitli çeviri araçlarını kullanarak istediğiniz hareketli resmin konusunun İngilizce diline çevirerek ve bu kısımdan aratarak ulaşabilir hoşunuza giden hareketli resmi hikayenize ekleyebilirsiniz.


] }

“Instagram Story GIF Nasıl Eklenir ?” üzerine 3 yorum

  1. Bana bu özellik gelmedi, hesabımda bir sıkıntı var GIF özelliği yok , kendi cihazımdan arkadaşımın hesabına girdiğimde GIF özelliği beliriyor ,ama benim hesapta bir sıkıntı var … Fikri olan varmı ?

    Cevapla

Yorum yapın