Google Play En İyi İngilizce Öğreten Uygulamalar 2020

Google Play’da en iyi İngilizce öğreten uygulamalar aşağıdaki gibidir:

 • Duolingo,
 • Memrise,
 • Mondly,
 • Busuu,
 • Babbel,
 • Quizlet,
 • Dil Öğrenme Kılavuzu,
 • Lingualeo,
 • Voscreen,
 • Cambly,
 • English Ninjas,
 • Speaky.

Duolingo Özellikleri Neler?

duolingo
duolingo

Duolingo, pratik ingilizce öğretmeyi amaçlayan, ücretsiz bir yabancı dil öğrenme uygulamasıdır. Dünyada 16 ülkede birçok okul ile yaptığı anlaşma kapsamında, okular dil dersini Duolingo ile desteklemektedir. Kişiye özel öğrenim, ödüller ile motivasyon arttırma ve derece alma özellikleri vardır.

Memrise Özellikleri Neler?

Memrise, Londra merkezli başarılı bir dil öğrenme uygulamasıdır. Seçilen dili oyunlaştırma mantığı çerçevesinde kullanıcısına öğretmeyi amaçlamaktadır. Memrise’da çevrimdışı mod, söyleşi rehberi, interaktif dil oyunu, günlük hedefler gibi yönlendirici unsurlar bulunmaktadır. IOS ve Android cihazlar için ücretsizdir.

Mondly Özellikleri Neler?

Mondly, ATi Studios firması tarafından geliştirilmiştir, 20 milyona yakın kullanıcısı mevcuttur. Sözlük, fiil üretici ve ses tanıma teknolojisi ile geliştirilmiş okuma, dinleme, yazma ve konuşma dil egzersizleri içermektedir. Ayrıca Artırılmış Gerçeklik (AR) ile isteyen kullanıcılar, o an yanlarında öğretmen varmış gibi ders yapma imkanı bulmaktadır.

Busuu Özellikleri Neler?

Busuu hem IOS hem Android cihazlar için ücretsiz bir dil öğrenme uygulamasıdır. 100 milyondan fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Seviyelere göre dil öğretme tekniği uygulayan Busuu’da çevrimdışı mod, günlük egzersiz, ve ara sınav uygulamaları bulunmaktadır. Ayrıca istenildiği takdirde çıkış seviyesinden McGraw-Hill Education’dan resmi dil sertifikalarını kullancılarına sunmaktadır.

Babbel Özellikleri Neler?

Babbel, ilgi duyulan alanlara odaklanarak dil öğretmeyi amaçlamaktadır. Derslerinin uzunluğu ortalama olarak 15 dakika sürmektedir. Uygulama çevrimdışı modu desteklemektedir. Listening, speaking, writing pratik uygulamalarını yaptırmaktadır.

Ayrıca google play çocuklar için en iyi eğitici uygulamalar yazımıza bakabilirsiniz.

Quizlet Özellikleri Neler?

Quizlet, görselleri ve sesleri kullanarak etkili bir şekilde dil öğretme hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Kullanıcılarına çalışma setleri oluşturma imkanı tanıyan Quizlet, hem Android, hem de iOS platformlarından ücretsiz olarak indirilebilmektedir. Bu uygulamada yaz moduyla hafıza test etme olanağı, eşleştirme oyununda zamanla yarışma olanağı, kullanıcıların kendi resimleri ve ses kayıtları ile daha verimli çalışma olanağı bulunmaktadır.

Dil Öğrenme Kılavuzu Özellikleri Neler?

Dil Öğrenme Kılavuzu, Bravolol firması tarafından geliştirilmiştir. Çevrimdışı modu destekleyen bu uygulamada 800’den fazla sık kullanılan ifade ve sözcük yer almaktadır. Telaffuzu kaydetme ve karşılaştırma, en sevilen ifadeleri yönetip saklama özellikleri mevcuttur.

Lingualeo Özellikleri Neler?

lingualeo
lingualeo

Lingualeo,  kullanıcılarına gramer kursları, altyazılı TED konferansları ve İngilizce makaleler gibi pek çok içeriğe ulaşılmayı sağlamaktadır. Ücretsiz olan bu uygulama, çevrimdışı modu desteklemektedir.

Voscreen Özellikleri Neler?

Voscreen, kısa video kesitleri ile dil öğretmeye çalışmaktadır. Uygulama, içeriklerini tamamen filmler, müzik videoları, belgeseller ve çizgi filmlerden almaktadır.

Cambly Özellikleri Neler?

Cambly, Skype benzeri bir yapıya sahiptir. Tamamen online olarak çalışan bu uygulamada, kullanıcılar ana dili İngilizce olan öğretmenler ile ders yapmaktadır.

English Ninjas Özellikleri Neler?

English Ninjas Ali Servet Eyüboğlu tarafından geçtiğimiz yıl tanıtılan yerli bir uygulamadır. Altyapısı ve işleyişi Cambly ile aynıdır, kullanıcılar ana dili İngilizce olan öğretmenlerden ders almaktadır.

Speaky Özellikleri Neler?

Speaky arkadaşlar edinerek pratik yaptırmayı amaçlamaktadır. Öğretim sistemi tamamen böyle işleyen uygulamanın 180 ülkeden kullanıcı bulunmaktadır, çevrimdışı modu desteklememektedir.


] }

Yorum yapın