Google Play Çocuklar İçin En Eğitici Uygulamalar 2020

Google Play’de çocuklar için en eğitici uygulamalar aşağıda yer almaktadır:

  • Abc Wow,
  • Music Tales,
  • What’s The Sound,
  • Paintbox,
  • Subway Surfers,
  • Toca Life City,
  • Pet Bingo,
  • Stack the Countries,
  • Virtuoso Piano.

Abc Wow Özellikleri Neler?

abc wow
abc wow

Abc Wow çocukların eğlenerek İngilizce öğrenebileceği bir uygulamadır. Uygulamada, İngilizce kelimelere şirin grafikler eşlik etmektedir. Bu nedenle çocuklar sıkılmadan dil gelişimlerini sürdürebilmektedir. Google Play çocuk uygulaması çevrimdışı modu desteklemektedir.

Music Tales Özellikleri Neler?

Music Tales, çocukların müzik zevklerini geliştirmesi için tasarlanmış bir uygulamadır. Çocukların uygulama esnasında müzik yeteneklerini geliştirebileceği gibi, istenildiği zaman aile bireyleri ile şarkı söyleme imkanı sunmaktadır.

What’s The Sound Özellikleri Neler?

What’s The Sound uygulamasının amacı, birbirinden tamamen farklı bölüm ve seviyeler ile çocuklara hayvanlara tanıtmaktır. Çocuklar, What’s The Sound ile hayvanların görünüşleri, çıkarttıkları sesler, nerede yaşadıkları, ne yedikleri gibi genel bilgileri öğrenmektedirler. İstenildiği takdirde ilerlenilen seviyeden geriye dönülebilmektedir. Google Play çocuk uygulamasının çevrimdışı modu bulunmamaktadır, IOS ve Android cihazlar için ücretsizdir.

Paintbox Özellikleri Neler?

Paintbox, çocukların dijital ortamda temel grafik ve çizim işlemlerini kullanarak resim yapabilme yeteneklerini geliştirebilmesi için hazırlanmış bir uygulamadır. Paintbox’da çocuklar fırçaları ve parlaklığı ayarlayabilmektedir. Daha sonrasında ise tamamladıkları projelerini uygulamanın saklama bölümüne kaydedebilmektedirler. Uygulamanın çevrimdışı modu özelliği bulunmamaktadır, ücretsizdir.

Ayrıca en iyi mobil çocuk eğitim uygulamaları yazımıza bakabilirsiniz.

Subway Surfers Özellikleri Neler?

Subway Surfers en iyi koşu oyunlarından biridir. Bu uygulamayı diğer oyunlardan ayıran özelliği ise tamamen uzmanlar ile birlikte geliştirilmiş olmasıdır. Oyunda tren yolunda koşarken altın toplamaya çalışan çocuklar, bekçi ve köpeğinden de kaçmaktadır. Bu yol ile çocukların konsantrasyon özellikleri gelişmektedir.

Toca Life City Özellikleri Neler?

toca life city
toca life city

Toca Life City’de çocuklar, şehir hayatındaki çeşitli aktiviteleri gerçekleştirebilme fırsatı bulabilmekte, aynı zamanda bu aktivitelerin gerçekleştirilme yöntemlerini tanıyarak, kişisel gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Uygulamada, oluşturulan karakterin kıyafet, saç, ten rengi gibi fiziksel özelliklerini değiştirme imkanı bulunmaktadır. Çocuklar, alışveriş merkezi, daire, kuaför, yemek salonları gibi mekanlarda gizlenmiş hazineleri ortaya çıkarırken aynı zamanda şehir hayatına yönelik ayrıntıları öğrenmektedir.

Pet Bingo Özellikleri Neler?

Pet Bingo, eğlenceli ve özel geliştirilmiş animasyonlar ile çocuklara matematiği sevdirip öğretmeyi hedefleyen bir uygulamadır. Oyun başlarken toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemlerinden bir tanesi seçilmektedir. Sonrasında hedef puan kazanıp oyundaki şirin karakteri besleyebilmek için işlemleri doğru cevaplandırmak olmaktadır.

Stack The Countries Özellikleri Neler?

Stack The Countries’da çocuklar için coğrafya ve atlas bilgilerini geliştirmektedir. Bu uygulamada çocuklar ülkenin başkenti, önemli yapıları, komşuları, bayrağı, resmi dili, büyük şehirleri, kıtası, sınır komşuları, ülke şekli gibi konuları sıkılmadan eğlenerek öğrenmektedir.

Vituoso Piano Özellikleri Neler?

Virtuoso Piano’da uygulamanın kullanıldığı cihaz gerçek bir piyanoya dönüştürülebilmektedir. Bu Google Play çocuk uygulaması ile çocukların hem nota bilgisini geliştirmesi hem de piyano çalmayı öğrenmesi amaçlanmaktadır.


] }

Yorum yapın