Google+ Profili İçin Özel URL Nasıl Alınır ?

Diğer sosyal medyalarında da alınan özel URL’leler profilinize ulaşma yolunda nasıl kolaylık sağlıyorsa diğer sosyal medyalara oranla Google+ ‘da da bu özellik bulunmaktadır. Google+ özel URL alma işlemi olay sırası diğer sosyal medya platformlardan biraz farklı şekilde seyretse bile kolay bir şekilde özel URL’nizi alabilirsiniz.

 

https://plus.google.com/+Webdunya

 

Yukarıda ki ekte ki gibi özel bir URL’ye sahip olmak adres çubuğu kısmında profilinizin düzenli gözükmesini sağlar iken diğer yandan da başka bir sosyal medya profillerinde paylaştığınızda düzenli bir şekilde çıkarak akılda kalıcılığı ve güvenirliği bir nebzede olsa sağlayacaktır.

 

 

Google+ Profili İçin Özel URL Nasıl Alınır ?

Diğer sosyal medya profillerinden özel bir URL’ye sahip olma akışı biraz farklı ilerlediğinden dolayı Google+ hesabı açar açmaz ne yazık ki bir özel URL’ye sahip olamıyorsanız. Google+ özel URL almak için ise hesabınızın yerine getirmesi gereken bazı şartları bulunmaktadır.

 

 

Google+ Özel URL Alma Kuralları

 • Açmış olduğunuz hesabınızın 30 günden fazla süredir kullanılıyor olması.
 • 10 kişiden fazla sizi çevrelerine ekleyen kullanıcılara sahip olun. Bazen istisnalar olabiliyor.
 • Profilinize fotoğraf ekleyin.
 • Paylaşımlar yapıp gruplara girin.
 • Hesabınızın bir çok açıdan iyi durumda olduğundan emin olun.

 

 

Google+ Özel URL Alma

Yukarıda ki şartların bir çoğunu Google+ profilinizin yerine getirmesi durumunda sizlerde artık bir özel URL’ye sahip olabilirsiniz.

 

 • Hangi Google+ profilinize özel URL eklemek istiyor iseniz oturum açın.
 • Ardından profilinize giriş yaparak “Hakkımda” kısmına tıklayın.
 • Bağlantılar” bölümünden “Google+ URL” bölümüne giriniz.
 • Ardından duruma göre seçeceğiniz URL’ye bir kaç harf ekleyebilir ve ardından “URL’yi al” butonuna tıklayın.
 • Hizmet şartlarını kabul ediyorum” adlı kutucuğu onayladıktan sonrasında “URL’yi değiştir” butonuna basın.

 

Artık Google+ özel URL yapma işlemini başarı ile sonlandırmış bulunuyorsunuz. Özel URL alma durumundan sonrasında Google+ ekibi sizin telefon numaranızı onaylama işlemi yapmanızı isteyebilir. Telefonunuza yollayacakları kod sayesinde onaylama işlemi yaparak sizlere Google+ ekibinin sunmuş olduğu ayrıcalıklardan biri olan özel URL’yi alabilirsiniz.


] }

“Google+ Profili İçin Özel URL Nasıl Alınır ?” üzerine 6 yorum

 1. ya kolay gelsin 2019’dan geliyorum. Google+ profilime bir türlü özel url alamadım bu güncellemeden dolayımı nasıl alınıyor şuanda bi bilgi verebilir misini?

  Cevapla
  • Aynı sorunu bende yaşadım. Yapmanız gereken şeyi zaten google söylüyor yukarıdaki yazıda da söylüyor eğer gerekenleri yaptıysanız bir kaç gün bekleyin google denetliyor sanırım. denetleme bitince profilinize girince bir banner geliyor. O bannerdan özel url’nizi alabilirsiniz. İyi günler.

   Cevapla

Yorum yapın