Kapat
half life alyx sistem gereksinimleri aciklandi 739x365 - Half-Life: Alyx Sistem Gereksinimleri Açıklandı
Oyun 136 0

Half-Life: Alyx Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Valve şirketi tarafından geçtiğimiz hafta açıkladığı yeni oyunu Half-Life: Alyx’in minimum sitem gereksinimlerini açıkladı. Sistem gereksinimlerinin minimum özellikleri bile oyun severlerin canını sıkacak gibi gözüküyor. Oyunu oynamak için birçok oyun severin bilgisayarını yenilemesi gerekecek. 

Artık oyun sektörü gerçekliğe o kadar yakın bir şekilde oyunları tasarlıyorlar ki sistem gereksinimleri oldukça iyi bir bilgisayar gerekiyor. Valve’ de bu kervana katılan firmalardan Half-Life: Alyx oyununu piyasaya sürüyor. Bu oyun sanal gerçekliğe sahip olacak. Gerçekliğe çok yakın olan bu oyunun sistem gereksinimleri açıklandı.

Oyun severler tarafından yüksek sistem gereksinimleri zaten bekleniyordu fakat bu minimum sistem gereksinimleri bile çok yüksek kimse bu kadar tahmin etmiyordu. Bu sistem gereksinimlerine bir çok oyunsever sistemlerini yenilemek zorunda kalacak.

Valve tarafından açıklanan minimum sistem gereksinimleri işlemcinin Intel Core i5-7500 veya Ryzen 5 1600 olması gerektiğini ve ekran kartının en az NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD RX 580 modellerinden birine sahip olmanız gerekmekte. Bunlara ek olarak 12 GB RAM istemekte.

Mart ayında piyasaya sunulacak Half-Life: Alyx 92 TL olması bekleniyor.

 

Half-Life: Alyx minimum sistem gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core i5-7500 veya Ryzen 5 1600
  • RAM: 12 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD RX 580
  • İşletim Sistemi: Windows 10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir