Honor 9X ve Honor 9X Pro Ortaya Çıktı

Huawei’in alt markası olan Honor’un merak edilen Honor 9X ve Honor 9X Pro modelleri ortaya çıktı. İşte Honor 9X ve Honor 9X Pro ile ilgili tüm detaylar.

Huawei kaynaklarının aktardığı bilgilere göre resmi olarak 23 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek bir etkinlikte duyurulacak olan Honor’un yeni akıllı telefon modelleri Honor 9X ve Honor 9X Pro tanıtılmasına günler kala sızdırıldı. Twitter üzerinden paylaşım yapan @Evleaks’in paylaşımına göre Honor’un modelleri çentiksiz ve deliksiz bir tasarım üzerinde şekillenecek. Honor’un yeni modellerinin kamerası ise gövdeden çıkacak. 

Honor 9x Ve Honor 9x Pro Ortaya Cikti 2

Oppo Reno serisine benzer bir tasarımla gelecek olan Honor 9X ve Honor 9X Pro modelleri Huawei tarafından “orta üst” segmentte konumlandırılacak. İlk olarak Çin’de tanıtılması beklenen akıllı telefonların ülkemizde satışa sunup sunmayacağı henüz bilinmiyor. 

Honor 8X serisi akıllı telefonlar ülkemizde satışa sunulurken, çeşitli kaynaklardan alınan bilgilere göre Honor 9X serisi akıllı telefonlar sadece Çin’e özel olacak ve Çin dışında satışa sunulmayacak.

Honor 9X ve Honor 9X Pro Özellikleri 

Honor 9X modelinin özelliklerine bakıldığında akıllı telefonunun 6.5 inç büyüklüğünde ya da 6.7 inç büyüklüğünde bir ekranla gelmesi bekleniyor. Gücünü 7 nm Kirin 810 işlemciden alacak olan Honor 9X modeli üçlü kamera kurulumu ile birlikte gelecek. Bu kurulumda 24 megapiksel ana kamera + 8 megapiksel ultra geniş açı kamera ve 2 megapiksel çözünürlüğünde derinlik sensörü kamerası bulunacak. 3.750 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olacak olan Honor 9X kutusundan Android Pie ile birlikte çıkacak. 

Huawei CEO’su : Geri Adım Atılması Önemli Değil

Huawei 9X Pro modeli ise, 6.5 inç büyüklüğünde ya da 6.7 inç büyüklüğünde bir ekranla gelmesi bekleniyor. Gücünü 7 nm Kirin 810 işlemciden alacak olan Honor 9X Pro modelinin ön kamerası 25 megapiksel çözünürlüğünde olacak. Honor 9X Pro’nun arka kamerasında ise 48 megapiksel ana + 2 megapiksel derinlik + 2 megapiksel makro + 8 megapiksel ultra geniş açılı kameradan oluşan bir kamera kurulumu yer alacak. 20W hızlı şarj teknolojisini destekleyecek olan Honor 9X Pro ekrana entegre parmak izi okuyucusuyla birlikte gelecek. 


] }

Yorum yapın