WhatsApp Alternatifi 5 Mesajlaşma Uygulaması

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp günlük iletişimimizin önemli bir parçası haline geldi. Pek çok kişinin mesajlaştığı WhatsApp platformu çöktüğü ya da erişim sağlanamadığı durumlarda kullanıcılar WhatsApp alternatifi mesajlaşma uygulamalarını aramaya başlıyor. WhatsApp alternatifi 5 mesajlaşma uygulamasını sizler için sıraladık. 

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp nadiren de olsa çeşitli çökme sorunları ve bağlantı sorunları yaşıyor. Bu durumda günlük hayatında WhatsApp’ı sıklıkla kullanan kullanıcılar büyük zorluk çekiyor. Sadece günlük iletişimde değil iş hayatında da aktif olarak kullanan WhatsApp alternatifi mesajlaşma uygulamaları bu tarz sorunlar yaşandığında ön plana çıkıyor. WebDunya.com olarak sizlere en iyi WhatsApp alternatifi 5 mesajlaşma uygulamasını listeledik. 

Google Duo

Whatsapp Alternatifi 5 Mesajlasma Uygulamasi 1 300x150

Google’ın sadelik ve kalitelik odaklı mesajlaşma uygulaması Google Duo, artık metim mesajlarını da destekliyor. Google’ın Hangouts uygulamasının fişini çekmesiyle birlikte Google Duo uygulaması büyük önem kazanmıştı. Çoklu görüntülü ya da sesli konuşmaları da destekleyen Google Duo uygulaması, kaliteli ve kesintisiz hizmet sunmasıyla en iyi mesajlaşma uygulaması arasında yer alıyor. Google Duo uygulamasını Google Play Store ya da App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

Viber 

Whatsapp Alternatifi 5 Mesajlasma Uygulamasi 2 300x200

Görüntülü ve sesli mesajlaşma uygulaması olan Viber, WhatsApp’ın sunduğu özelliklerden fazlasını sunuyor. Kullanıcıların diledikleri zaman mesajlarını silebilecekleri uygulama olan Viber uygulamasında ayrıca oyun oynama imkanı sunuyor. Viber uygulamasını Google Play Store ya da App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

Signal 

Whatsapp Alternatifi 5 Mesajlasma Uygulamasi 3 300x172

Gizlilik odaklı mesajlaşma uygulaması olan Signal, şeffaf veri politikasıyla dikkat çekiyor. Güvenli olarak görüntülü ve sesli mesajlaşma imkanı sunan Signal uygulaması, Android sürümüyle SMS uygulaması olma imkanı da sunuyor. 

Veri gizliliği konusunda önemli açıklamaları olan ve pek çok kişi tarafından büyük bir ilgi ile takip edilen Edward Snowden gibi isimlerin de tavsiye ettiği Signal uygulamasını Google Play Store ya da App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

BiP

Whatsapp Alternatifi 5 Mesajlasma Uygulamasi 4 300x169

Yerli mesajlaşma uygulaması denilince akla gelen ilk uygulamalardan birisi olan BiP, ülkemizin lider GSM operatörlerinden olan Turkcell’in imzasını taşıyor. Turkcell tarafından yapılan ancak herkes tarafından kullanılabilen BiP uygulaması ile birlikte kullanıcılar, uygulama ile sesli ve görüntülü görüşmeler yapabilirken aynı zamanda oyunlar da oynayabiliyor. Akıllı pek çok servisi bünyesinde barındıran BiP uygulaması ile kullanıcılar faks ya da para gönderebiliyor. BiP uygulamasını Google Play Store ya da App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Telegram 

Whatsapp Alternatifi 5 Mesajlasma Uygulamasi 5 300x169

Listede yer alan diğer WhatsApp alternatifi uygulamalar arasında Telegram başı çekiyor. WhatsApp’ın ardından en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Telegram tıpkı Signal uygulaması gibi gizlilik üzerine kurulu. Kullanıcıların güvenli mesajlaşabileceği ve sesli görüşmeler yapabileceği Telegram uygulaması henüz görüntülü görüşmeleri desteklemiyor. Basit bir arayüze sahip olan Telegram uygulamasıyla birlikte sade ve güvenli mesajlaşabilirsiniz. Telegram uygulamasını Google Play Store ya da App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.


] }

Yorum yapın