Huawei Telefonlarda Ekran Videosu Nasıl Alınır ?

Huawei telefonlarda ekran videosu almak, belirli görevleri nasıl gerçekleştireceğinizi, bir video dosyasına kaydettikten sonra bir tanıdık göstermek için çok yararlı olabilir. YouTube veya sosyal ağlar gibi bir platformda oldukça kullanılan bir özelliktir.

Huawei Ekran Kaydı Nasıl Yapılır?

Bugün size ekranınızda görüntülenen her şeyi ne kadar kolay kaydetmeye başlayabileceğinizi açıklayacağız. Ailenize, arkadaşlarınıza, patronunuza bir şey göndermeniz gerekiyorsa, kısa bir film göndermeyi düşünmelisiniz, bazen cep telefonunuzdan bir şey göstermek ve açıklamak için daha hızlı bir yöntem olacaktır.
Bunu yapmanın en kolay yolu, birlikte verilen ekran kaydediciyi kullanmaktır. Talimatları izleyin ve birkaç adımda Huawei telefonlarda ekran kaydının nasıl başlatılacağını öğrenin. Bazen Instagram’da gördüğümüz bir hikayeyi, bir aile üyesi ile bir tanıdık, telefon görüşmesi veya video görüşmesinin bir hatıra olarak tutmak için saklayabilirsiniz veya bir TikTok videosunu kaydetmek için.

Huawei telefonlarda ekran videosu almak için şu adımları takip edin:

Huawei, telefonlarında EMUI’nin bir parçası olarak yerel bir ekran kayıt seçeneği sunuyor. Bunun için ilk olarak ekran videosunu kaydediceğiniz ekrana gitmeniz gerekiyor. Daha sonra ise bildirim merkezini yukarıdan kaydırarak. Seçenekler arasında çıkan Ekran Kaydı seçeneğine tıklayıp, Ekran kaydını başlatabilirsiniz. Daha sonra ekran kaydını bitirmek istediğinizde tekrardan basarak, videolar dosyasında bulabilirsiniz.

Tıklayarak Ekran Kaydı Alma

Tıklayarak Ekran Kaydı Alma

Bunu yapmak için, işlevle ilişkili birleştirme hareketini etkinleştirmeniz yeterlidir. Ayarlar -> Akıllı yardım -> Kısayollar ve işaretler -> Kayıt ekranına gidin. Etkinleştirildikten sonra, ekrana iki eklem ile basitçe iki kez dokunarak bir ekran kaydı başlatabilirsiniz.

Aynı hareket, ekran kaydını durdurmak için de kullanılabilir. Mikrofon sesinin de ekran kaydının bir parçası olarak kaydedildiğini unutmayın.


] }

Yorum yapın