Instagram Fotoğrafa Yorum Yapma Nasıl Kapatılır ?

Günümüzde en çok kullanılan ve hikayeler özelliği ile de hayli bir kullanıcı sayısı artmakta olan Instagram için zaman zaman bazı fotoğraflarınıza yorum yapma özelliğini kapatmak isteyebilirsiniz. Instagram yorum kapatma özelliğini bir çok popüler hesaplarda dolaşır iken fark etmişsinizdir.

 

Fark ettiğiniz Instagram yorumları kapatma özelliği her hangi bir fotoğraf paylaştığınızda gelecek olan yorumları istemiyor iseniz açmanız gereken bir özelliktir. Genelde ünlü kişilerin kullandığı bu özellik sayesinde fotoğraflarına gelecek olan yorumları engeller ve hiç bir kimsenin fotoğrafa yorum yapma yetkisi yoktur.

 

 

Instagram Fotoğrafa Yorum Yapma Nasıl Kapatılır ?

 

Tanınmış kişilerin profillerinden aşina olduğumuz Instagram yorum kapatma özelliğini aktif edebilmek için ise yapmamız gereken hiç bir şey yoktur. Sadece yüksek takipçi sahibi olan hesaplara değil bütün hesaplara gelen bu özellik sayesinde artık sizde fotoğraflarınıza gelecek olan yorumları kapatabilirsiniz.

 

  • Instagram hesabınıza giriş yapınız.
  • Profil ikonuna tıklayınız.
  • Yorumları kapatmak istediğiniz fotoğrafın sağ üst tarafında bulunan “üç nokta” ikonuna tıklayın.
  • Daha sonrasında ise “Yorum Yapmayı Kapat” butonuna basınız.

 

Ardından bu işlemi uyguladığınız fotoğrafta hiç bir kullanıcı yorum yapamayacaktır. Bu sayede Instagram yorum yapma nasıl kapatılır adlı konuyu öğrenmiş bulunuyoruz. Fakat her hangi bir paylaşılmış olan fotoğrafı değilde, yeni paylaşacağınız fotoğrafı yorum yapma özelliği kapalı bir şekilde paylaşmak istiyor iseniz :

 

  • Instagram hesabınıza giriş yapınız.
  • Ardından fotoğraf paylaşmak için “+” ikonuna tıklayınız.
  • Fotoğrafı seçiniz ve paylaşma ekranında bulunan “Gelişmiş Ayarlar” butonuna tıklayınız.
  • Karşınıza gelen “Yorum Yapmayı Kapat” seçeneğini aktif ediniz.

 

Aktif ettikten sonrasında ise Instagram fotoğrafları yorum özelliğini kapatma işlemini başarı ile gerçekleştiriyoruz. Artık sizlerde yorum gelmesini istemediğiniz fotoğraflarınızı bu sayede yorum özelliğini kapatarak istemediğiniz etkileşimleri almazsınız.


] }

Yorum yapın