İnternetten Para Kazanmanın 6 Farklı Yolu

Günümüzde gelişen teknoloji ile ve her şeyin dijitalleşmesiyle, internetten de para kazanabilmenin pek çok yolu ortaya çıktı. Birçok kişi ya internet üzerinden ek iş yapma yoluna gidiyor ya da gelirlerini internet üzerinden nasıl kolay bir şekilde sağlayabileceğini merak ediyor.

 

Merak edilen bu konu bir çok kişiyi de artık iş ortamını dijitalleşmeye ve oturduğu yerden para kazanabilme düşüncesi içine itti. Eğer sizde internetten para kazanmanın yollarını merak ediyor iseniz sizlere aşağıda sunmuş olduğumuz 6 farklı yola göz gezdirebilirsiniz. Tabi ki bu 6 farklı yol içinden kendi kişiliğinize uygun olanı seçerek ve detaylı bir analiz yaparak para kazanma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

 

 

#1 Youtube Kanalı Oluşturun

Youtube kanalı oluşturarak, kendinize hatırı sayılır bir kitle oluşturduktan sonra, Google AdSense üzerinden reklamlarla, tanıtım reklamları alarak, sıkı takipçilerinizin bağışlarıyla, Red abonelikleri ile para kazanabilirsiniz.

 

 

#2 Online Oyunlar İle Kazanın

Online oyun tutkunu iseniz ve bunda çok iyiyseniz bu oyunlar ile para kazanabilirsiniz. Team Fortress 2 & Dota 2, Second Life, Entropia Universe, Exodus 3000 oyunlarında gerçek para transferleri bulunmaktadır. Bu oyunlar ile kazandığınız parayı, gerçeğe çevirerek banka hesabınıza aktarabilmektesiniz.

 

 

#3 E-kitap Yazarak Satın

Eğer hem bir okur, hem de bir yazarsanız ve gerçekten yazma yeteneğine sahipseniz, bu internet işi size göre olabilir. Teknik bir konuda dahi yazabilirsiniz. Amazon Kindle ya da Apple iTunes Connect programları ile de kitabınızı satabilirsiniz.

 

 

#4 Uygulama Yazabilirsiniz

Kod yazmayı biliyorsanız yani yazılımcı iseniz bir uygulama geliştirerek ve büyük kitlelere ulaşarak para kazanabilirsiniz. Bilmiyorsanız da birisine para vererek bir uygulama yazdırabilir, sonrasında gelen gelir ile kar elde edebilirsiniz.

 

 

#5 Para Kazanabileceğiniz Birkaç Site

Fiverr, Bionluk, wmaraci, sadeceon, ytpara gibi siteler ile de çeşitli alanlarda internet üzerinden para kazanabilmektesiniz. Bu sitelerde size uygun bir şeyler olup olmadığına göz atabilirsiniz. Oldukça geniş bir internet iş yelpazesi vardır.

 

 

#6 Blog Kurarak Kazanabilirsiniz

En yoruculardan birisidir diyebiliriz. Sıkı bir blog kitlesi oluşturmak oldukça zor olabilir. Sıkı bir çalışma ve zaman istemektedir. Ancak belli bir eşiği aştıktan sonra ilerlemek kolaylaşacaktır. Takipçi çektikten sonra Google Adsense ile reklam vererek gelir elde edebilirsiniz.


] }

Yorum yapın