iOS ve Android İçin Yeni Emojiler Duyuruldu

Günlük hayatımızın artık vazgeçilmezi haline gelen emojiler kişilerin daha eğlenceli mesajlaşmasını ve durumlarını daha kolay ifade edebilmesini sağlıyor. İşletim sistemlerine gelecek olan yeni güncelleme ile birlikte 2019 yılında gelecek olan yeni emojiler belli oldu. İşte iOS ve Android için gelecek olan yeni emojiler.

Emojiler hakkında söz sahibi kurum olan Unicode konsorsiyumu 2019 yılında kullanılacak olan yeni emoji listesini yayınladı. Apple’ın iOS 13 ve Google’ın Android Q sürümü ile birlikte gelecek olan yeni emojilerin hepsi birbirinden renkli ve birbirinden eğlenceli. 

Ios Ve Android Icin Yeni Emojiler Duyuruldu

Yayınlanana listede yer alan emojilere bakıldığında toplumun her kesiminin kucaklandığını görüyoruz. Görme engelliler için rehber köpekten, protez uzuv emojisine, tekerlekli sandalye emojisinden görme engelli kişi emojisine kadar pek çok yeni emoji bulunuyor. 

Ios Ve Android Icin Yeni Emojiler Duyuruldu 2

Apple MacBook Modelinin Fişini Çekti

Unicode’un bu emojilerinin Apple’ın Eylül ayında duyuracağı yeni işletim sistemleri ile birlikte iPhone, iPad, Apple Watch ve Mac bilgisayarlarına gelmesi bekleniyor. Apple ekosistemine kısa süre içerisinde eklenecek olan bu yeni emojilerin Google Android ekosistemine ise ne zaman ekleneceği şimdilik bilinmiyor. 


] }

Yorum yapın