iPhone video kaydetme özelliği, pek çoğumuzun gördüğü ama nasıl yapıldığını bilmediği bir özellik. iOS cihazlardaki bu özellikle beraber artık sevdiklerimize, ailemize, dostumuza telefonda bir şeyi nasıl yapacağını anlatmak daha da kolaylaştı. Bu sayede örneğin annenizin telefonda çözemediği bir şeyi ona video çekerek ve whatsapp üzerinden videoyu paylaşarak anlatabileceksiniz.

iOS cihazlardaki bu özellik sayesinde telefonunuzun ekranında yaptığınız işlemleri kayıt altına alabilir isterseniz ses kaydınızı da aktifleştirebilirsiniz. Tabi istemezseniz sessiz video kaydı da alabilmektesiniz. iPhone video çekim videomuzda ister sesli ister sessiz nasıl video ekran kaydı yapabileceğinizi izleyip öğrenebilirsiniz. İsterseniz aşağıdaki talimatları uygulayarak da bunu gerçekleştirebilirsiniz:

Iphone Video Kaydetme Nasıl Yapılır

  1. Ayarlar > Denetim Merkezi > Denetimleri Özelleştir’e girin. Sonrasında Ekran Kaydı’nın yanındaki ios13 add icon - iPhone Ekran Videosu Çekme, Ekran Kaydı Nasıl Alınır? simgesine basın.
  2. Ekranın alt tarafından yukarı kaydırarak alt taraftaki menüyü açın. iPhone X veya sonraki modellerinde ya da iOS 12 veya sonraki bir sürümü veya iPadOS yüklü iPad’de ekranın sağ üst köşesinden aşağı doğru kaydırın.
  3. ios11 control center screen record icon default - iPhone Ekran Videosu Çekme, Ekran Kaydı Nasıl Alınır? simgesine sertçe dokunun ve Mikrofon’a basın.
  4. Kaydı Başlat’a basın, sonrasında üç saniyelik geri sayımı bekleyin.
  5. Denetim Merkezi’ni açın ve ios11 control center screen record icon - iPhone Ekran Videosu Çekme, Ekran Kaydı Nasıl Alınır? simgesine dokunun. Bunun yerine ekranınızın üst kısmındaki kırmızı durum çubuğuna ve ardından Durdur’a da dokunabilirsiniz.

Fotoğraflar uygulamasına girdiğinizde kaydettiğiniz videoyu bulacaksınız.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir