Spotify’da Özel Oynatma Listesi Yapma

Spotify, günlük hayatta sürekli olarak dinlediğiniz müzikleri mobilde veya bilgisayarınızda dinleme fırsatını sunan son zamanlarda büyük ölçüde popülerlik kazanmış radyo akış hizmetlerinden biridir. Bu uygulama sayesinde arkadaşlarınızın oluşturduğu çalma listelerini ve kendi oluşturduğunuz çalma listelerini her an dinleyebilme imkanınız bulunuyor. Her ne kadar böyle bir kolaylık sunuyor olsa da uygulama ücretsiz sürüm ve Premium sürüm olarak iki farklı hizmet sunuyor. Ancak sürekli olarak müzik dinleyen biri değilseniz uygulamayı Premium sürüm almadan kullanabilirsiniz.

Spotify genel olarak beğendiğiniz şarkıları indirmeye gerek duymadan direkt olarak çalma listesi haline getirerek dinlemenize olanak tanımaktadır. Her oluşturduğunuz çalma listesine farklı isimler vererek kategorileştirme imkanını da sunuyor. Bu durum hayatınızı kolaylaştırmak adına sizlere birçok fırsatı ayaklarınıza kadar getiriyor. Oluşturmuş olduğunuz çalma listelerini herkese açık hale getirerek bu listelerden arkadaşlarınızın veya takipçilerinizin faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Yazımızın devamında spotify çalma listesini özelleştirme adına nasıl yapıldığını anlatacağız.

Spotify Uygulaması ile Çalma Listesi Özelleştirme

Spotify uygulaması android ve ios işletim sistemleri bulunan telefon, tablet ve benzeri cihazlarda sürekli kullanım imkanı sunmaktadır.

  1. Spotify uygulamasını açın.
  2. Uygulama içerisinde sağ alt köşede bulunan “Kitaplık” simgesine dokunun.
  3. Özelleştirmek istediğiniz çalma listesini seçili hale getirin.
  4. Sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın.
  5. “Gizli Yap” seçeneğini seçili hale getirin.

Bu adımları başarılı bir şekilde tamamladığınızda çalma listeniz gizli hale gelecektir.

spotify
spotify

Spotify Masaüstü Uygulamasında Çalma Listesi Gizleme

Spotify kullanıcıları telefonların yanı sıra bilgisayarlarında da uygulama kullanarak müzik dinleme fırsatı bulabiliyorlar. Bu uygulamanın kullanımı herkes tarafından bilinmiyor olsa da çalma listesi gizleme işlemi fazlasıyla kolay olmaktadır.

  1. Spotify Masaüstü uygulamasını açın.
  2. Sol menüde bulunan “Çalma Listeleri” sekmesinin altında yer alan çalma listenizi seçin.
  3. Çalma listesinin içerisinde üst kısımdan bulunan üç noktayı tıklayın.
  4. Ardından “Gizli Yap” seçeneğini seçin.

Eğer çalma listenizi gizli hale getirirseniz oynatma listenizi izin verdiğiniz kişiler dışında kimse göremeyecektir. Eğer ki özelleştirmeyi kullanmazsanız takip eden veya etmeyen kişilerin tamamı oynatma listenize erişebilecektir.


] }

“Spotify’da Özel Oynatma Listesi Yapma” üzerine bir yorum

Yorum yapın