Spotify’da Son Çalınan Şarkıları Görme

Spotify uygulaması ile beğendiğiniz birçok şarkıyı yer aldığınız her noktada kolayca dinleyebilir ve erişime açık hale getirebilirsiniz. Günümüzde albümü çıkan tüm şarkıcılar parçalarını bu platformda paylaşarak kullanıcıların erişimine açar. Bu sayede en sevdiğiniz sanatçılara ait olan şarkıları daha kolay dinleyebilir ve bu şarkılara daha kolay erişebilirsiniz. Bu uygulamanın sunduğu bir diğer özellik ise beğendiğiniz veya sürekli dinlediğiniz şarkıları kategorileştirme imkanıdır. Bu imkan sayesinde çalma listenizi ve en çok sevdiğiniz şarkıları ek bir zahmete girmeden arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Spotify aktif bir şekilde kullanılmadığında ücretsiz sürümü işinize yarayacaktır. Ancak aktif ve her fırsatta şarkı dinleyen biriyseniz Spotify Premium uygulamasını mutlaka edinmeniz gerekiyor. Bu uygulamayı edinmek için de yapmanız gereken şey belirli miktarda ücret ödemektir. Eğer ki Premium kullanıcı olursanız müzikleri özgürce atlayabilir ve reklamsız bir kullanım süreci geçirebilirsiniz. Günün herhangi bir anında dinlediğiniz şarkının adını hatırlamakta güçlük çektiğiniz durumlarda uygulamanın sunduğu son dinlediğim 50 şarkıyı görüntüle seçeneği sayesinde bu şarkıyı rahatça bulabilirsiniz. Bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinize dair bilgiler bu yazımızda sizlerle paylaşılacaktır.

Son Dinlenen Şarkıları Görmek

Bu işlemi gerçekleştirmek için uygulamanız gereken çok kısa adımlar bulunuyor. Bu adımlar sayesinde adını hatırlamakta güçlük çektiğiniz şarkıları bulabilirsiniz. Bu işlemi hem masaüstü uygulamasında hem de telefon uygulamasında nasıl gerçekleştireceğinizi aşağıdaki başlıklar ile sizlere anlatacağız.

spotify
spotify

Spotify Masaüstü Uygulaması ile Son Dinlenen Şarkıları Görmek

  1. Spotify Masaüstü uygulamasını açın.
  2. Ekranınızın sağ alt köşesinde bulunan “Liste” seçeneğine tıklayın.
  3. Ardından “Geçmiş” kısmına girin.
  4. Bu sekmenin altında Spotify’de dinlediğiniz son 50 şarkıyı görebileceksiniz.

Spotify Mobil ile Son Dinlenen Şarkıları Görmek

  1. Bu işlem için yine akıllı telefonunuzda bulunan Spotify uygulamasına giriş yapın.
  2. Açılan ekranın sol alt köşesinde bulunan “Anasayfa” butonuna tıklayın.
  3. Üst ekranda son zamanlarda dinlediğiniz albümler ve şarkılar listelenecektir.

Son çalınan şarkıları görme işlemi masaüstü ve mobil uygulamada mümkün olmasına rağmen Apple cihazlarında ne yazık ki görüntülemek mümkün değildir. Bu konuya dikkat etmeniz gerekiyor eğer Apple cihaz kullanıcısıysanız bu işlemlerin hiçbirini gerçekleştirmenize gerek yoktur.


] }

Yorum yapın