iPhone Güç Tuşunu Kullanmadan Açma/Kapatma

Her hangi bir durumda her hangi bir şekilde telefonumuzu kapatmamız gerekiyor. Ara sıra kapatmak, kapalı konumda tutmak ise bizim akıllı telefonumuzun ömrünü uzatmaktadır. Çok uzun süreden beri açık olan telefonlara göre ara sıra kapatılan ve dinlendirilen telefonlar daha bir performans ve ömür konusunda uzunca bir süre çalışmaktadırlar.

 

Sizinde her hangi bir neden ile İOS işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzu kapatmanız gerekebilir. Eğer iPhone güç tuşum bozuldu gibi sorunlar ile karşı karşıya iseniz İOS 11 ile gelen özellik sayesinde telefonunuzu kapatabilirsiniz. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu içerikte ise :

  1. Güç tuşu bozulan iPhone kapatmak
  2. Güç tuşu bozulan iPhone açmak

 

konuları hakkında bilgi vereceğim. Güç tuşu bozulmuş olsa bile İOS 11 ile gelen bu yeni özellik sayesinde artık telefonunuzu kapatabilir ve açabilirsiniz.

 

 

Güç Tuşu Bozulan iPhone Nasıl Kapatılır ?

İOS 11 güncellemesini yaptıysanız iPhone sistemi kapat ne işe yarar gibi düşünceler içine girmişsiniz demektir. iPhone sistemi kapat nedir hakkında konuşacak olur isek bu güç tuşu kullanmadan sizin bu cihazınızı kapatmanızı sağlayacaktır. Bu sayede sizlerde güç tuşunu kullanmadan akıllı cihazınızı kapatabilirsiniz. Güç tuşu bozulan iPhone cihazınızı kapatmak için ise :

 

  • Ana ekranınızdan “Ayarlar” ikonuna tıklayın.
  • Karşınıza çıkan kısımdan “Genel” butonuna tıklayın.
  • Daha sonrasında karşınıza gelen listenin en altında yer alan “Sistemi Kapat” butonuna tıklayın.
  • Ardından kapatmak için ekranı kaydırın.

 

Bu sayede artık açma kapama tuşu bozulan iPhone kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Asıl bundan da önemlisi olan ise kapatılan cihazı nasıl tekrardan açacağımız’dır.

 

 

Güç Tuşu Bozulan iPhone Nasıl Açılır ?

Power tuşu bozulan akıllı telefonumuzda en sıkıntıya girdiğimiz dönem telefonu açma kapama işlemini yapacağımız zamandır. Olmazsa olmazı olan güç tuşu sayesinde telefonumuzun ekranını kilitleme, telefonu kapatma ve telefonu açma gibi işlemleri yapabiliyor oluşumuzdur. Fakat power tuşu bozuk iPhone nasıl açılır konusuna geldiğimiz zaman ise iş o kadar endişelenmenize gerek kalmadan çözülecektir.

 

Bunun için ise güç tuşu bozulan iPhone açma işlemini gerçekleştirebilmek için telefonunuzu şarja takmanız yeterli olacaktır. Fakat telefonunuz eğer açılmıyor ise yapmanız gereken işlem şarja takmadan öncesinde home tuşuna basılır tutarak şarja takmak olacaktır. Bu yöntem sayesinde güç tuşu bozulan ve kapalı durumda olan iPhone cihazınızı çalıştırabilirsiniz.


] }

Yorum yapın