iPhone IMEI Numarası Nasıl Öğrenilir ?

Imei numarası nedir ve nasıl bulabileceğimiz ve imei numaramızın geçmişini sorgulatmayı “IMEI Nedir ?” yazımız sayesinde sizlere sunmuştuk. Bizim bu yazımızda ki amacımız ise iPhone kullanıcılarının aslında telefonun bir çok yerinde yer alan IMEI numaralarını nasıl öğrenebilecekleridir.

 

Aslında nasılda bakar körüz ! iPhone bizim için IMEI numarasını telefonun bir çok yerine yazmıştır. Ama biz hala arama motorlarında “iPhone imei numarası nasıl bulunur ?” adlı aramalar yapmaktayız. Pekala hadi diyelim bakar körüz ?  peki iPhone ‘un imei numaraları nerelere yazıyor ki ?

 

 

iPhone IMEI Numarası Nasıl Öğrenilir ?

  • Genellikle en çok kullanılan ve herkesin bildiği en basit yöntem olan iPhone ‘un arkasını çevirdiğimiz zaman alt tarafında yer alan imei numaranızı bulabilirsiniz.

 

Iphone Imei Arka Kasa 147x300

 

  • Diğer bir yöntem ise; iPhone ‘da ana ekranda yer alan Ayarlar yoluna giriş yapın. Buraya giriş yaptıktan sonrasında ise yapacağınız işlemler Genel ve ardından Hakkında ‘ya girmektir. Açılan ekranda karşımıza iPhone ‘nunuzun imei numarası dahil olmak üzere bir çok bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Iphone Ayarlar Hakkinda 147x300

 

  • Bazı iPhone modellerinde sim kart yuvasını iğne ile çıkararak üstünde yer alan imei numaranızı öğrenebilirsiniz.

 

Iphone Sim Kart Yuvasi

 

  • Eğer iPhone ‘nunuz yanınızda değil ve imei numarasını öğrenmek istiyorsanız iPhone ‘nunuzun kutusunda yer alan bilgilerden imei numaranıza ulaşabilirsiniz.

 

Iphone Kutu Bilgiler 300x107

 

Yukarıda belirtmiş olduğum işlemler dışında telefonunuzu iTunes ile bilgisayara bağladığınızda Telefon bilgilerine giriş yapıp ardından Özet sekmesinde aradığınız bilgileri bulabilirsiniz.

 

IMEI numaranızı bilmek sizlere neler katar neler yapabilirsiniz hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak içinse yukarıda bahsetmiş olduğumuz yazıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


] }

Yorum yapın