iPhone Nasıl Webcam Olarak Kullanılır ?

Bazı durumlarda bazı bilgisayarlarda webcam ‘ın olmaması nedeni ile yada olduğu halde bozuk oluşundan dolayı telefonumuzun kamerasını bilgisayara bağlama ihtiyacı duyabiliriz. Her ne kadar bilgisayarımızda görüşme yapabileceğimiz programları telefonumuza indirebilme imkanımız bulunsa dahi hiç bir zaman büyük ekran ve bilgisayarda ki yerini maalesef tutamamaktadır.

 

Telefonumuzda hem görüntülü sohbet yapar iken hemde bir çok şey yapabildiğimizden dolayı bize bilgisayar bir çok avantaj sağlamaktadır. Telefonumuzda görüşme yapar iken bazı programlar başka bir ek program çalıştırmak istediğimizde durabilirler. Bu yüzden bilgisayarımızda bir kameramız yok ise iPhone Nasıl Webcam Olarak Kullanılır ?

 

 

iPhone Nasıl Webcam Olarak Kullanılır ?

 

iPhone ‘umuzda hiç bir şekilde böyle bir özellik olmadığı için tabi ki ek uygulamalara gerek duymaktayız. App Store ‘da popüler bir çok uygulama olmakla beraberinde sizler için en iyi ücretsiz uygulamayı sunmuş bulunmaktayız.

 

 

EpocCam Wireless Virtual Computer Webcam

 

Bir çok görüntülü görüşme programında çalışabilen programlardan biri olan EpocCam Wireless Virtual Computer Webcam sizler için AppStore ‘da ücretsiz olarak sunulmuştur.

 

Telefonunuza bu programı indirdikten sonrasında ise bilgisayarınızda bu programın sürücülerini yüklemeniz gerekmektedir. Bu sayede telefonunuzla bilgisayarınız bir birini tanıyıp kendi aralarında bağlantı kuracaklardır.

 

Bağlantı için ise sizin hiç bir şey yapmanız gerekmiyordur. Kendileri bağlantıyı otomatik olarak kuracaklardır. Tek dikkat edeceğiniz nokta ise bilgisayarınızın ve telefonunuzun aynı wifi ağına bağlı olması gerekmektedir.

 

Sizler için yapmış olduğum araştırmada ise İngilizce olarak bu videoyla karşılaşmış bulunmaktayım. İsterseniz alt yazılar özelliğini kullanarak bir bakıp fikir edinebilirsiniz.

 

 

Eğer kullanabileceğiniz tarzda bir program ise indirme linklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 


] }

Yorum yapın