Kapanan Facebook Hesapları Tekrar Nasıl Açılır ?

Her geçen  gün hayatımıza daha da giren sosyal medya ile artık herkes birer sosyal medya kullanıcısı durumunda. Sosyal medya günümüzde çok geniş kullanım alanına sahip olsa da sosyal medya denince akla ilk gelen istisnasız Facebook olmaktadır. Her geçen gün sayısızca Facebook hesabı açılmakta ve bilinçsiz kullanıcılar da artmaktadır. Tabi Facebook yetkilileri de bu duruma kayıtsız kalmayarak amacı dışında ve bilinçsizce kullanılan Facebook adreslerini kapatma kararı almışlardır.

 

Ne yazık ki her gün  bilinçsiz kullanım sonucu kapatılan Facebook Hesaplarına rastlayabiliyoruz. Bazen amacı dışına çıkmasa da çoklu  şikayetler sonucu hesaplar kapatılabiliyor, bu durum birçok kullanıcıda Kapatılan Facebook hesabımı nasıl geri alırım sorusunu oluşturmaktadır. Bu yazımızda Facebook hesabınızın neden kapatıldığına ve nasıl geri alabileceğinize değineceğim.

 

 

Facebook Hesapları Neden Kapatılır ?

 • Diğer facebook kullanıcıları tarafından yapılan şikayetler
 • Ahlak dışı uygunsuz davranışlar
 • Reklam, taciz tarzı yasaklı içerikler paylaşmak
 • Sahte bir isimle hesap açmak
 • Facebookta zararlı davranışlarda bulunmak
 • Kurulan grup ve sayfalarda zararlı paylaşımlarda bulunmak
 • Pornografik içerikler paylaşmak
 • Facebook tarafından ikaz edilmesine rağmen, halan daha zararlı paylaşımlarda bulunmak (facebook genelde ilk durumda ikaz da bulunarak içerikleri değiştirmeniz doğrultusunda ikazda bulunur fakat dikkate almayarak aynı paylaşımlara devam ederseniz ikinci sefere hesabınız kalıcı olmak üzere kapatılabilir)

 

 

Kapatılan Facebook Hesapları Nasıl Tekrar Açılır ?

Neyse ki arkadaşlar Facebook bu durumu da düşünmüş, hatalar yapabileceğini anlamış ve sizler için kapatılan Facebook hesaplarını açmanın  bir fırsatını sizlere sunmuş. Eğer hesabınızın yanlışlıkla ya da gereksiz yere düşünüyorsanız aşağıda vereceğim link sayenizde hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

 

https://www.facebook.com/help/contact/260749603972907

 

Açılan linkte ki boşlukları tamamen doğru bir şekilde doldurduğunuzda ve size belirtilen adımları izlediğinizde hesabınız yüksek ihtimalle tekrardan açılacaktır.

 

Diğer bir yöntem ise bazen Facebook hesabı kapanmadan önce onaylara sunar, fakat birçok kullanıcı bu durumu kapatıldı sanarak ümüdi keser. Fakat hesabınıza giriş yaptığınızda güvenlik onayında ise sizden numara veya kimliğiniz ile onaylamanızı isteyecektir ve sizlerde kimliğinizin fotoğrafını atarak hesabınızı açabilirsiniz (hiç bir sakıncası yokturdur). Bu yöntem sayesinde Facebook sizin gerçek bir kullanıcı olduğunuzu anlayarak sizin hesabınızı yeniden aktif eder.


] }

“Kapanan Facebook Hesapları Tekrar Nasıl Açılır ?” üzerine 137 yorum

 1. Facebook hesabım uzun süre giremedigim için kapandı numaram ve mail adresim de degişti mahkum olduğum için kimligimde yok yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla

Yorum yapın