Makale Özgünlüğü Nasıl Kontrol Edilir ?

Geliştirmeye çalıştığımız internet sitemizden az bir miktarda gelir elde etmeye başladığımızda gelen paraları doğru yerlere yatırmak önemlidir. Yavaş yavaş ziyaretçilerimizi kazanırız ve ziyaretçilerimiz hep bizlerden okunmak üzere daha fazla içerik beklerler. İşte bu noktada internet sitemize tek bir kişi olarak içerik konusunda yetişemez hale gelebiliriz.

 

Bu noktada internet sitemize yazar alımlarına başlayabiliriz. Önemli olan güvenli ve işini doğru dürüst bir şekilde yapabilen bir kişi bulmaktır. İlk başlarda güvenirlik sağlanana kadar ise yazar olarak internet sitemiz adına çalıştıracağımız kişilerin yazdığı her bir makale özgünlük testi olarak adlandırdığımız teste tabi tutabiliriz. Bu sayede internet sitenizi kopya içerikten koruyabilirsiniz.

 

 

Makale Özgünlüğü Nasıl Kontrol Edilir ?

Almış olduğumuz yazarın girmiş olduğu içerikleri kontrol etmek ve boş yere para harcamamak için bu yazarı ilk işe aldığımız günden itibaren ara ara kontrol etmekte yarar vardır. Aksi halde paranızı boş yere kopya içeriğe harcamış olacak, hatta ve hatta Google’ın gözünde kötü bir hale düşebilirsiniz. İşte bu durumdan kurtulabilmek adına makale özgünlük kontrolü önemlidir.

 

Bu konuda ise bizlere sunulan bazı makale özgünlük testi araçları bulunmaktadır. Bu araçlar ise kullanmış olduğumuz içerik yönetim sistemleri ile eklenti şeklinde çalışabilir iken isterseniz de text olarak o araca kopyaladığınız da makalenizin yüzde kaç oranında özgün olduğunu ve yazınızın hangi kısımlarının özgün olmadığını görebilirsiniz.

 

Bu sayede makalelerinizin özgün olmayan kısımlarını bulabilir ve gerekli yerleri değiştirme işlemleri yapabilirsiniz. Almış aldığınız yazarın ise sürekli kopya içerik girip girmediğini bu sayede anlayabilirsiniz. Hatta bu makale özgünlük testi araçları sayesinde içeriğin hangi sitelerden kopyalanmış olduğunu dahi görebilirsiniz.

 

 

En iyi Makale Özgünlük Testi Araçları

Önemli olan ise kullanmış olduğumuz araçların doğruluğunu gösteriyor olmasıdır. Bu konuda en çok kullanılan ve dikkat çeken iki araç bulunmaktadır. Bunlar :

 

Seo Small Tools Plagiarism Checker

r10 Makale Özgünlük Kontrolü

 

araçlarıdır. Bu araçlar sayesinde makaleleri kontrol edebilir, fakat her iki aracında bir birinden farklı özellikleri bulunsa dahi temel olarak çalışma prensipleri aynıdır. Bu iki araç sayesinde yazarlarınızın yazmış olduğu yazıları kontrol edebilir, eğer içeriği bir yerlerden kopyalamış ise bu araçlar sayesinde makale özgünlük derecesini görebilir ve kopyalanan kısımların hangi internet sitelerinden çalındığını görebilirsiniz.

 

Bazı durumlarda ise kontrol ettiğiniz makalelerin bazı kelime ve cümlelerin özgün olmadığını görebilirsiniz. Bu durumlarda ise endişelenmeniz gerekmez. Bu araçlarda özgün gözükmeyen kelime ve cümleleri Google’da aratarak hangi internet sitelerinde yer aldığını görebilirsiniz. Bu internet sitelerinde ki içeriğe göz atarak yazılan makalenin bu sayede makale özgünlük kontrolünü tamamlamış olabilir, direk olarak kopyalama içerik mi yoksa kelime benzerliği mi olduğu kanısına buradan varabilirsiniz.


] }

Yorum yapın