Bilgisayar Ekran Videosu Nasıl Kaydedilir?

Bilgisayar başında zaman geçirirken aklınıza tak eden bir konuyu ele alarak bilgisayar ekran videosu kaydetmek isteyebilirsiniz. Ekran görüntüsü kaydetmek isteyen bir kişinin bilgisayar özelliklerinin iyi olması gereklidir. Örneğin bir oyun videosu kayıt edecek olur iseniz, normal bir şekilde oyun oynar iken bilgisayarımızda kasma ve donmalar olmayabilir fakat bir yandan video çekip bir yandan da kayıt etme işlemi yaparsanız bilgisayarınızın kasıp donmasına şahit olabilirsiniz. Bilgisayar ekran videosu nasıl kaydedilir sorusuna cevap arıyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

 

Çekeceğimiz ekran videolarında kasma ve donma gibi sorunlar ile karşılaşmamak istiyor isek yapmamız gereken işlemler aslında çok basittir. Ya programın ekran videosu kayıt etme özelliklerini değiştireceğiz ve daha az kaliteli bir ekran videosu çekeceğiz ya da bir oyun oynuyor isek oyunun grafiklerini azaltabiliriz. Eğer oyun haricinde ekran videosu çekme işlemi yapıyor isek ve hala kasma işlemleri ile donmada beraberinde geliyor ise tek yapmamız gereken şey bilgisayarımızın donanımlarını güçlendirmek olacaktır.

 

 

Bilgisayar Ekran Videosu Nasıl Kayıt Edilir?

Bilgisayarınız iyi veya kötü, illa bir ekran görüntüsü kaydetmek istiyorum derseniz de sizler için derlemiş olduğumuz programları bir inceleyelim. ”Ekran videosunu kayıt etmek için program gerekli midir?’‘ diye bir soru sorduğunuzu varsayarak sizlere bu konuda hayır diyorum.

 

  • İşte bu konuda bizlere Windows 10 programsız bir şekilde ekran videosu çekmemize olanak sağlamıştır. “Windows 10 ile Ekran Videosu Nasıl Çekilir ?” adlı yazımıza ulaşmak için de yazımızın üzerine tıklayabilirsiniz.

 

Windows 10 ekran videosu çekme aracını kullanmıyor isek ve ille de farklı programlar ile çekmek istiyorsak bir çok program bulunmaktadır. Bu programlar listesini ve çeşitlerini çoğaltmak bizler için uzayıp giden bir liste haline gelebilir. Bu programlar listesini uzatmak tamamen bizim elimizdedir. Programlar arasında bazı kalite farklılıkları yaşanması doğaldır. Sizler için hazırlamış olduğumuz 3 programın kısa açıklamalarına aşağıdan göz atabilir ve bağlantıları takip ederek indirme sayfasına gidebilirsiniz.

 

 

Fraps

Fraps, ücretli video kayıt etme programıdır. Fraps’ ın en iyi özelliklerinden birisi video çekim esnasında otomatik durdurma ayarını yapabiliyor oluşunuzdur. Örneğin videoyu başlattıktan 2 dakika sonra videoyu otomatik olarak kapat gibi. Sonrasında video çekmeye başladığınız da videoyu kaç FPS’ de çekim yapabilecğini ayarlayabiliyorsunuz. Yani video esnasında kasma veya donma gibi problemler ile karşılaşmak istemiyorsanız sistem özelliklerinize oranla video kalitesini düşürebilirsiniz.

 

Fraps İndir

 

 

Bandicam

Bandicam, çoğu kişinin yaygın olarak kullandığı bir video kayıt etme programıdır. Programın en kötü yanı ise, video çekimini bitirdiniz ve kontrol amaçlı çektiğiniz videoya göz atmak istediğinizde videoyu açtığınızda alt tarafta Bandicam’in yapmış olduğu reklamın çıkması olacaktır. Bunun önüne geçmek için gerekli crackler yapılıyor fakat biz daima programın orjinal halini kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

Bandicam İndir

 

 

Camtasia Studio

Cam Studio hem video edit programı hem de video kaydetme programıdır. Video editör programı gibi video kaydetme programı da oldukça kalitelidir. Eğer video kayıt edip düzenleme işlemini de siz yapacaksanız tek program ile 2 işlemi de beraberinde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Camtasia Studio İndir


] }

Yorum yapın