Netflix Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Netflix, internete bağlı cihazlar üzerinden ödüllü film ve dizileri, belgeselleri ve daha da fazlasını müşterilerine sunmaktadır. Netflix yayın hizmeti ile istediğiniz türdeki dizi, film, belgeselleri reklamsız ve sınırsız izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Her ay yeni diziler, filmler, programlar ve belgeseller Netflix’e eklenmektedir. Hiçbir reklam olmadan istediğinizi izlerken, ayrıca donma, bulanık görüntü gibi problemlerle karşılaşmazsınız. Kuzey ve Güney Amerika’da, Almanya’da, İngiltere’de ve daha birçok ülkede hizmet veren bir medya içerik sağlayıcısıdır.

 

Netflix sahibi iseniz, dizilerin sezon sonunu beklemeden ya da filmleri beklemeden Netflix dizi ve filmlerini izleyebilmektesiniz. 2016 yılının Ocak ayı ile artık Türkiye’de hizmet veren Netflix’i kullanmakta çok kolay.

 

Küresel boyutlu internet televizyonu diyebileceğimiz Netflix, ana dili olan İngilizce dışında, Arapça, Çince, Türkçe ve 17 dilde daha hizmet vermektedir. Birçok dizi ve filmde Türkçe dublaj seçeneğini de sunmasının yanı sıra, altyazılarda da dil seçenekleri sunmaktadır.

 

 

Netflix Nasıl Kullanılır ?

Netflix’e erişim sağlayabilmek için; Safari, Google Chrome, Firefox, Internet Eexplorer gibi tarayıcılar, Android cihazlar, iPad, Apple TV, iPod, iPhone, Blackberry 10 gibi telefonları, Samsung, Sony, Panasonic, LG, Sharp, Philips televizyonları, blu-ray oynatıcıları, Xbox 360, Windows telefonlar, Xbox One, Google Chromecast kullanmanız yeterlidir. Bunlardan birisini kullanabiliyorsanız ki günümüzde en az birini kullanmayan pek kimse yoktur; rahatça Netflix hizmetinden yararlanabilmektesiniz.

 

Sonrasında 3 farklı ödeme seçeneğinden size uygun olanı seçerek üye olabilirsiniz. Netflix üyeliği, sözleşme gereği duymaz, iptal ücreti almaz ve taahhüt yapmaz. İstediğiniz herhangi bir gün, herhangi bir saatte çevrimiçi olarak üyeliğinizi iptal edebilmektesiniz.

 

3 farklı ödeme planı şu sebepledir; Standart Çözünürlük, Yüksek Çözünürlük ya da Ultra Yüksek Çözünürlük olarak belirlenirken, ücretlendirme de ona göredir. Ayrıca yeni üyeler için 30 günlük ücretsiz deneme üyeliği bulunmaktadır.


] }

Yorum yapın