Nintendo Switch Lite Konsolu Tanıtıldı

Kısa bir süre önce Nintendo’nun sızdırılan oyun konsolu Nintendo Switch Lite konsolu tanıtıldı. İşte Nintendo Switch Lite özellikleri. 

Oyun konsolu üreticisi Nintendo’nun bir süredir yeni Nintendo Switch modelleri üzerinde çalıştığı açıklanmıştı. Nintendo’nun üzerinde çalıştığı Switch modellerinden olan Nintendo Switch Lite modeli tanıtıldı. Nintendo Switch Lite modeli normal Nintendo Switch modelinden daha küçük ekran boyutuna ve kasa boyutuna sahip. Switch Lite modeli ayrıca televizyona bağlanamıyor. Nintendo’nun Switch modelinde bulunan Joy-Con’lar ise Switch Lite’a doğrudan ekli durumda. Yekpare kasa üzerine temellenen Nintendo Switch modeli taşınabilirlik ve kolay kullanılabilirlik sunuyor. Nintendo Switch Lite modeli ayrıca ilk modelde yer alan yön tuşlarından yoksun geliyor. 

Nintendo Switch Lite Fiyatı

Yurt dışında 199 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak olan Nintendo Switch Lite modeli ilk Nintendo Switch modelinden 100 dolar daha uygun fiyat etiketine sahip. Gri, sarı ve turkuaz renk seçeneklerine sahip olacak olan Nintendo Switch Lite modeli ayıca özel Pokémon Sword ve Shield versiyonları da bulunacak. 

Nintendo Switch Lite Konsolu Tanitildi 2

5.5 inç büyüklüğünde parlaklık ayarı sunmayan bir ekran ile gelecek olan Nintendo Switch’in ekranı 720 p yani HD çözünürlük sunuyor. Ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı bilinmeyen Nintendo Switch Lite modeli yurt dışında 20 Eylül tarihinde satışa sunulacak. 


] }

Yorum yapın