Xiaomi, Android Q tabanlı MIUI 10 ile Gelecek Özellikleri Tanıttı

Xiaomi, Android Q tabanlı MIUI 10 ile gelecek özellikleri tanıttı. 

Çinli teknoloji devi Xiaomi Mi 9 akıllı telefonu için başlattığı Android Q beta programı ile birlikte MIUI 10’u kullanıcılara sunmaya başlamıştı. Beta programı olduğu için çok az kişinin kullandığı MIUI 10 arayüzü kısa süre içerisinde Xiaomi modellerine sunulmaya başlanacak. İşte Xiaomi’nin MIUI 10 ile birlikte sunacağı özellikler

Çentik Gizleme

Apple’ın iPhone X modeliyle birlikte akıllı telefon modellerinde çentik bir gereklilik haline gelmişti. Pek çok Android telefonunda bulunan çentikler uygulamalara uyum sağlayamadığı için çeşitli sorunlar yaşatıyordu. Xiaomi MIUI 10 ile birlikte akıllı çentik gizleme özelliğini kullanıcıların kullanımına sunacak. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar çentik kısımlarını gizleyerek telefonlarının ekranından en yüksek verimi alabilecek. 

Xiaomi Android Q Tabanli Miui 10 Ile Gelecek Ozellikleri Tanitti

3D Jest

MIUI 10 arayüzüne sahip Xiaomi modelleri üç boyutlu olarak kullanılabilecek. Kullanıcılar akıllı telefonlarını el hareketleri ile yönlendirebilecek. Şimdilik sadece belli başlı el komutlarına izin verecek olan MIUI 10’un bu desteğinin daha da genişletilmesi bekleniyor. 

Çoklu Pencere Bulanıklaştırma

MIUI 10 ile birlikte kullanıcılar akıllı telefonuları çoklu ekran modunda kullanırken görünmesini istemedikleri uygulamayı bulanıklaştırabilecek. 

Yapay Zeka Destekli Temizleyici

Android işletim sistemine sahip cihazlar pek çok temizleyici uygulama ile birlikte geliyor. Google Play Store üzerinden binlercesini indirebilecek olan kullanıcıları Xiaomi bu dertten kurtarıyor. MIUI 10 ile birlikte kullanıcılar yapay zeka ile desteklenen temizleyici özelliğiyle gelecek. 


] }

Yorum yapın