OneDrive Nedir, Ne İşe Yarar ?

OneDrive, oldukça popüler olan bir bulut depolama sistemidir. Bu hizmeti Microsoft vermektedir. OneDrive en iyi çevrimiçi depolama sistemlerinden birisidir. Dosyalarınızı depolayabildiğiniz gibi paylaşabilmektesiniz.

 

Taşınabilir aygıtlar ile, akıllı telefon ve tabletler ile ya da bilgisayarlarda masaüstü modunda kullanabilmektesiniz. Web üzerinden OneDrive’a bağlanabilmenizin yanı sıra Google Play, Onedrive uygulaması, Play Store uygulamalarından da indirerek kullanabilirsiniz.

 

OneDrive üzerinde sildiğiniz dosyalar bir süreliğine saklanmaktadır. Microsoft tarafından denetimi yapılan uygulamada davranış kurallarına aykırı dosyalar silinmektedir. Çıplaklık içeren (çizim ve sanata dahil olsada), çevrimiçi anketler gibi hesaplarına ters düşen dosyaların bulunmasına izin vermemektedirler. OneDrive ile depoladığınız fotoğraflar, belgeler ve dosyalar güvenlik altına alınmaktadır.

 

Onedrive’da depoladığınız belge ve dosyaları tek bir ZIP dosya olarak indirebilmektesiniz. Onedrive bütün yüklü dosyalarınızı bilgisayarda eşitleyerek kullanımınıza sunmaktadır. Yüklenecek bir dosya en fazla 2 GB büyüklüğünde olabilmektedir, bu özellik birçok bulut hizmetinde bulunmamaktadır. Onedrive ile oluşturduğunuz dosyaları sadece internetten eşitlemeniz gerekmemektedir. Dosyaları bilgisayarda da kullanarak, üzerinde çalışabilirsiniz.

 

 

OneDrive Ne İşe Yarar ?

Onedrive ile tüm belge ve dosyalarınızı depolayabilirsiniz. Depoladığınız dosyaları paylaşabilirsiniz. Ayriyeten isterseniz kamera fotoğraflarınız otomatik olarak OneDrive’a yedeklenebilmektedir. Kişisel dosyalarınızı, iş dosyalarınızı ve belgelerinizi çevrimiçi depolayarak veri kaybını da önleyebilirsiniz.

 

OneDrive’daki dosya ve klasörleriniz arasında arama yapabilmektesiniz. İstediğiniz zaman dosyaları taşıyabilir, silebilir, yeniden adlandırabilirsiniz ve de yeni klasörler oluşturabilirsiniz. Dosyalar üzerinde başka kişiler ile iş birliği yapabilirsiniz. İş yerinizde ya da okulunuzda diğer kişiler ile belge ve dosya paylaşımında bulunabilirsiniz.

 

 

Onedrive Ücretli mi ?

OneDrive üyelik gerektirmeyen bir sistemdir. Ücretsiz paketinde ilk etapta 5 GB’lık bir kişisel depolama alanı sunar. Fotoğraflarının otomatik olarak yedeklenmesini sağlayan kişiler içinse 15 GB eklemişlerdir. Ücretsiz depolama yetmediği zaman size uygun paketleri satın alabilmektesiniz.


] }

Yorum yapın