PC İçin En İyi Macera Oyunları

PC içinde yer alan en iyi macera oyunları günümüzde hala etkisi devam eden ve oynanan oyunları kapsar. PC için en iyi macera oyunları aşağıda şu şekilde listelenir;

 • Thimbleweed Park,
 • Chuchel,
 • Samorost 3,
 • Life Is Strange,
 • Technobabylon,
 • Night In The Woods,
 • The Walking Dead Part 1: A New Day,
 • Day Of The Tentacle,
 • Broken Sword: Shadow Of The Templars,
 • Monkey İsland 2: Lechuck’s Revenge,
 • Grim Fandango.

Thimbleweed Park

“Thimbleweed Park” oyunu efsanevi macera oyunları arasında yer alır. Bu oyuna imzasını atan Ron Gilbert ve Gary Winnic’tir. Bu oyun Island tarzını korumaktadır. Oyun aynı ismi taşıyan bir kasabada geçiyor. Oyunda iki özel ajan yer alıyor. Bu ajanlar yapılan bir çağrı üzerine olay yerine varıp gerekli araştırmalar yapmaktalar. Oyundaki karakterler enerjik ve hareketlidir.

Chuchel

chuchel
chuchel

“Chuchel” oyunu teknolojiden uzak daha sade bir oyun türüdür. Oyunda siyah ve tüylü bir yaratık yer alır. Oyun farklı bölümlerden oluşur. Chuchel oyununda amaç sıradan bir kirazın peşine düşmektir. Çizgi film stili tarzında bir oyundur. Oyunun sahip olduğu grafik tasarımı, seslendirmeler ve karakterler diğer oyunlara oranla daha farklıdır.

Samorost 3

“Samorost 3” macera oyunu konuşmayan bir uzay cücesi etrafında dönüyor. Diğer serilerde olduğu gibi oyun devam etmektedir. Bulmaca mekaniğine sahip bir üründür. PC için en iyi macera oyunları arasında yer alır. Başarılı işleyen bir oyundur.

Ayrıca PC için en iyi şehir kurma oyun önerilerine bakabilirsiniz.

Life Is Strange

Macera oyunu “Life Is Strange” yenilikçi oyunlar arasında yer alır. Oyun “Third Person” macera oyununa benziyor. Macera oyunlarında simetrik veya izometrik kamera kullanılmasına rağmen bu oyunda böyle bir şey yoktur. Bu da oyuna daha iyi adapte olmamızı sağlıyor. Oyunda Life Is Strange’de üniversiteye başlayan, fotoğrafçılık ile uğraşan genç kızımız Max’i kontrol ediyoruz. Max karakteri klasik kızlardan farklı olarak içine kapanık bir yapıyı temsil eder. Oyunun ilk bölümü 2,5 saat içinde bitiyor. Oyun toplam 5 bölümden oluşuyor.

Technobabylon

technobabylon
technobabylon

“Technobabylon” oyunu dispotik bir şekilde gelecekte 2087 yılında geçiyor. Central adlı bir yapay zeka tarafından kontrol edilen bir şehirde geçiyor. Şehirde bilgisayarın emriyle hareket eden CEL adlı bir de polis gücü bulunuyor. Oyunda üç farklı karakter yer alıyor. Doğmamış çocuğunun hayatıyla tehdit edilen CELL ajanı Charlie Regis, sanal bir uyuşturucu bağımlısı olan Latha Sesame ve sadakat ile kanun arasında seçim yapmaya zorlanan güvenlik ajanı Max Lao karakterleri mevcuttur.

Night In The Woods

“Night In The Woods” macera oyunu AlecHolowka, Scott Benson ve Bethany Hockenberry tarafından geliştirildi. Oyunda kontrol edilen ana karakter bir kedidir. Bu kedinin yıllar sonra mahallesine döndüğünde yaşanan değişimler konu edinilir. Platform şeklinde oynanan bir oyundur. PC için en iyi macera oyunları listesinde yer alır.


] }

“PC İçin En İyi Macera Oyunları” üzerine 13 yorum

 1. PC için en iyi macera oyunları arasında Life is Strange benim için özel bir yere sahip. Uzun bir süre Youtube’dan izlemiş ve sonunda Steam’den satın aldıktan sonra saatlerce başından kalkmamıştım.

  Cevapla
 2. Bu tarz platformları takip etmemin en büyük nedenini açıklamak istiyorum. Arama motorlarına en iyi macera oyunları diye yazdığınızda sonuçlar hep aynı oyunları göstermektedir. Oysa bu listede ki oyunları daha önce hiç oynama şansına sahip olmadım. Sırayla deneyip yorumumu güncelleyeceğim.

  Cevapla

Yorum yapın