PC için En İyi Şehir Kurma Oyunu Önerileri Nelerdir?

Şehir kurma oyunu için öneriler sayesinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Şehir kurma oyunu geçmişi 1969 yılına kadar dayanmaktadır. The Sumer Game ile şehir kurma oyunlarının macerası başlamış oldu. Modern dünyada şehir kurma oyunu dendiği zaman insanların aklına ilk olarak Sim City geliyor. Bu oyun, bir dahi olan Will Wright önderliğinde günümüzdeki popüleritesine ulaşmıştır. Artık Sim City dışında pek çok şehir kurma oyunu bulunuyor.

Şehir kurma oyunlarından bazıları oyuncuları gelecek zamana götürüyor ve onlara bilim kurgu deneyimi yaşatıyor. Bazı oyunlarda ise oyuncuların daha ilkel problemler ile yüzlemesi gerekiyor. Bazı oyunların içinde savaş mekanikleri de giriyor.

Şehir Kurma Oyunlarının Atası: The Sim City

the sims city
the sims city

The Sim City oyunu 2013 senesinde piyasaya çıkmıştır. Teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte oyun 3 boyutta daha gerçekçi bir hale getirilmiştir. Şehir kurma oyunu olarak Sim City’i tercih eden kişilerin sürekli bağlı kaldıkları bir internet bağlantısı olmasına gerek yok. Daha önceden sürekli internet bağlantısı olması gerekiyordu. Bu durum oyuncuların bir takım teknik problemler ile yüzleşmesine yol açıyordu. Bu nedenle eleştirmenler de oyuna eksi puan yazıyorlardı. Artık bu sorun ortadan kalktı. Geçmişte küçük olan şehir kurma alanları artık genişletildi ve oyun iyileştirildi.

Şehir Kurmak İsteyenlere Cities: Skylines

Cities: Skylines 2015 senesinde piyasaya çıkmıştır. Kolay aşılması mümkün seviyelere sahiptir. Steam atölye desteği bulunur. Firma dil desteği sayesinde oyun Türkçe olarak da indirilebiliyor. Cities: Skylines günümüzde oynanabilecek en iyi şehir kurma oyunları arasınad yer alıyor. Zengin içerik paketleri oyuncuların büyük ilgisi ile karşılaşıyor.

Dünya’da en büyük oyun yapım firmaları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Aven  Colony ile Kendi Şehrinizi Yaratın

Aven  Colony 2017 senesinde piyasaya çıkmıştır. Farklı doğa koşullarına uygun ortamda oynamak isteyen kişiler için idealdir. Oyun içinde tundra ve çöl gibi yer alan haritaları bulunuyor. Bu farklı haritalar oyunun zenginleşmesine katkı sağlıyor. Her farklı haritada oyuncuyu zorlayan farklı özellikler bulunuyor. Oyunun sürekli oynanması için mutlaka oksijen, enerji, yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlara dikkat etmek gerekiyor. Oyun görselleri muazzamdır.

İlginç bir Şehir Kurma Deneyimi: Tropico 5

tropico 5
tropico 5

Tropico 5 şehir kurma oyunları arasında en ilginç olandır. Oyunda amaç şehir kurmakla sınırlı değil, aynı zamanda diktatör olarak halkın yönetilmesi gerekiyor. Oyunda çoklu oyuncu desteği  bulunuyor. Oyun adında da anlaşılacağı üzere tropik bir yerde geçiyor.

İlkel Temalı Şehir Kurma: Banished

Banished oynarken bir grup gezgin için şehir kuracaksınız. Şehir kurma oyunu oynarken karşınıza kendini doğaya salmış insanlar çıkacak. Gezginlerin üzerinde kıyafetlerinden başka bir şey bulunmuyor. Şehir kurarken doğum ve ölüm döngüsünü iyi kırmanız gerekiyor. Karakterlerin temel ihtiyaçlarının giderilmesi şarttır. Bu şekilde başarılı olabilirsiniz.


] }

Yorum yapın