Spotify Kullanımı Nasıldır, Ücret Gerekli Mi?

Spotify kullanmak için üye olmanız gerekiyor. Her gün aynı şarkıları dinlemekten sıkılanlar, yeni şarkıları keşfetmek isteyenler, kendilerine ait müzik listesi hazırlamak isteyenler ve başka insanlar tarafından müzik listelerini dinlemek isteyen kişiler Spotify üyesi olabilirler. Dünya müziklerine kapı açan Spotify sayesinde, işe giderken, okula giderken, çalışırken modunuza uygun müzik bulmakta zorlanmayacaksınız. İsveç asıllı olan bu sistem, dünyaca ünlü plak şirketlerine kayıtlı olan müzikleri kısıtlama olmaksızın dinlemenizi sağlar. Universal, Sony, EMI şirketlerine kayıtlı müzikler kesintisiz şekilde dinlenebilir. Sevdiğiniz sanatçıların ismi bazında, şarkı tarzı, albüm adı vs. ile arama yaparak müziklere ulaşabilirsiniz.

Spotify Kolay Kullanımlıdır

spotify kullanimi
spotify kullanimi

Spotify kolay kullanılması ile biliniyor. Uygulamayı kullanmak için IOS ya Android uygulamasının akıllı telefon ya da tablet, bilgisayarlara indirilmesi gerekiyor. Daha sonra uygulamaya bilgiler girilerek üyelik işlemleri giriliyor. Facebook sayfası olan kişiler iki hesabını senkronize edebiliyorlar. Bu şekilde Spotify üzerinden Facebook arkadaşlarınızın hangi şarkıları dinlediğini öğrenebilirsiniz. Gözat kısmına gelerek farklı türlerden şarkı listelerini bulabilirsiniz. Fitness, country, clup, pop en çok tercih edilen müzik türleri arasında yer alıyor.

Spotify Kullanmak için Ücret Ödemek Gerekir mi?

Spotify ücret ödeyerek de ücret ödemeden de kullanılabilen bir uygulamadır. Ücret ödemeden kullandığınız zaman müzik aralarında reklam duyarsınız. Ücret ödemeniz halinde hem reklamları kaldırır, hem de Spotify üzerinden dinlediğiniz müzikleri telefon ya da bilgisayarınıza kayıt ederek, çevrim dışı olduğunuz zaman bile dinleyebilirsiniz.  Spotify ücretli kullanmak isteyen öğrenciler daha uygun bir fiyattan abone olabilirler. Bunun için Spotify’a öğrenci belgesinin fotoğrafının gönderilmesi yeterli olmaktadır.

Netflix’e alternatif online dizi/film platformlarına da bakabilirsiniz.

Fitness Playlisti Bilimsel Verilere Göre Hazırlandı

Spotify Fitness Playlist’i oldukça popüler. Bunun nedeni Spotify’in bilimsel verilere dayanarak, Dr. Costas Karageorghis ile birlikte müzik listesini hazırlamış olmasıdır. Bu müzik listelerinin hazırlanması için yaklaşık 7 milyon tane şarkı analiz edilmiştir. Müzikleri dinleyen kişilerin daha çok terlemesi istenmiştir. Bunun için özel olarak ultimate work out listesi hazırlanmıştır. Spotify fitness çalma listelerini dinlediğiniz zaman egzersizlerinizi daha keyifli bir şekilde, daha uzun sürede yapabilir, daha çok ter atarak, daha fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Kendi fitness müzik listenizi de oluşturabilirsiniz.

Podcast Dinleyin

podcast
podcast

Podcast dinleyerek yeni dil öğrenebilir, ilgi duyduğunuz konular hakkında programları dinleyebilir, yeni bilgiler öğrenebilir, eğlence programları ile eğlenebilirsiniz. Spotify bir müzik platformundan çok daha fazlasıdır. Türkiye’de henüz çok yaygın olmayan podcast alanında da geniş içerikte yayınları bulunmaktadır. Müzikten, psikolojiye, bilimden sanata, teknolojiden, eğlenceye kadar çok farklı alanlarda yayımlanan yayımları dinleyebiliyorsunuz. Uyurken, işe giderken, yemek yaparken, dilediğiniz her zaman podcast yayınlarını açarak farklı bir dünyaya bağlanabiliyorsunuz. Uzmanlar podcast dinlemenin dil öğrenmek konusunda çok faydalı bir aktivite olduğunu söylüyorlar.


] }

“Spotify Kullanımı Nasıldır, Ücret Gerekli Mi?” üzerine 4 yorum

Yorum yapın