Play Store Ülke Nasıl Değiştirilir ?

Play Store ülke değiştirme işlemini gerçekleştirmek için çeşitli sebepleriniz olabilir. Bunun en başında ise ülkemizde kullanılmayan bazı uygulamaları telefonumuza indirebilmek adına Play Store ülke değiştirme işlemini yapmamız gerekebilir.

 

Böyle bir durumda ise dışarıdan indireceğimiz üçüncü parti bir uygulamaya gerek kalmadan, yada Android işletim sistemine sahip akıllı cihazımıza bir root erişimi (root nedir) olmadan PlayStore ülke değiştirme işlemini başarıyla gerçekleştirebiliriz.

 

 

Google Play Store Ülke Değiştirme

İstediğiniz uygulamayı Play Store ‘dan aratıp bulduğunuzda bazen “Bu öğe ülkenizde kullanılamıyor” hatası ile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda ise istediğiniz uygulamaya sahip olabilmek için iki farklı yol izleyebilirsiniz. Bunların birincisi istediğiniz uygulamaya apk ‘sını internet üzerinden ulaşarak Android işletim sistemine sahip akıllı cihazınıza indirip kurabilirsiniz.

 

Diğer bir yöntem ve sürekli olarak güncellemeleri almak istiyorsanız ise yapmanız gereken diğer işlem ise Play Store ülke değiştirme işlemini gerçekleştirmek olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirmek için ise :

 

  • Android işletim sistemine sahip akıllı cihazınızdan “Play Store” uygulamasını açın.
  • Ardından alt alta üç çizgi olan “Menü” ikonuna basın.
  • Ardından sol taraftan açılacak olan menüden başlıklar arasından “Hesap” butonuna tıklayın.
  • Bu kısımdan ise “Ülke ve Profiller” kısmına tıklayın.

 

Ardından bu kısımdan ise artık ülke ve bölgenizi seçebilirsiniz. Böyle bir durumda ise Play Store ülke ayarlarını başarı bir şekilde değiştirmiş olacaksınız. Bu işlemi yaptıktan sonrasında ise karşınıza bir onay ekranı gelip onayladığında Play Store ‘un kullanacağı ülke kesin olarak değişmiş olacaktır.

 

Fakat dikkat etmeniz gereken nokta VPN yada Root erişimi olmadan Play Store ülke ayarlarını değiştirmeye kalktığımızda şuanda Google ‘ın bunu tüm kullanıcıların hizmetine sunmamış olmasıdır. Bu yüzden bu işlemi yapmaya kalktığınızda ise Play Store ‘un hesap başlığı altında Ülkeler ve Bölgeler adlı butonu bulamayabilirsiniz.

 

Eğer sizde bu kısım gözükmüyor ise VPN kullanarak Play Store ‘da istediğini uygulamaya erişme imkanını sağlayabilirsiniz. Diğer bir dezavantaj ise yılda sadece 1 kez olmak maksadıyla ülke değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Google Play Store ülke ayarını değiştirdikten sonrasında ise o tarihten itibaren 1 yıl sonrasında tekrardan ülke değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


] }

Yorum yapın