Playstation İçin En İyi Strateji Oyunları 2020

Playstation en iyi strateji oyunlarının en başında FIFA oyunu gelmektedir. Futbol severlerin severek oynadığı oyun her geçen yıl yeni oyuncu kadroları ile yenilenerek sevenleri ile buluşmaktadır. Strateji oyunlarını kararlı olmayı gerektirir. Bu sebeple playstation strateji oyunları tercih edecek olanlar farklı düşünüp karar verme yeteneklerini geliştirerek liderliklerini sürdürebilir. Strateji oyunları kişileri düşündürmeye ve farkındalıklara iterek eğlenceli ve öğretici olmaktadır. Playstation en iyi strateji oyunlarından bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Sid Meier’s Civilization VI
  • Frostpunk
  • Wargroove
  • Northgard
  • Age of Wonders: Planetfall
  • Shadow Tactics: Blades of the Shogun şeklinde sıralanabilir.

Playstation Sid Meier’s Civilization VI Strateji Oyunu

sid meiers civilization vi strateji oyunu
sid meiers civilization vi strateji oyunu

Oyunun tasarımcısı olan Sid Meier’ın oluşturduğu Civilization sıra tabanlı bir imparatorluk kurma oyunudur. Oyunda teknolojik araştırmalar yapılabilir, yeni yerler fethedilerebilir, uygarlık kurulabilir ve yeni yerler keşfedilebilir. Oyun tek kişilik oynanmaktadır. Ayrıca çevrimiçi çoklu oyuncu erişimi de konsol tarafından kullanıcıya sunulmaktadır. Konsolda oyun için en az 5 GB yer olması gerekir. Oyun severler Playstation Store üzerinden oyunu satın alabilir.

Playstation Frostpunk Strateji Oyunu

Frastpunk strateji oyunu ile 19. Yüzyıla giderek zengin bir hikâyeye tanık olmaktadır. Oyunda uygarlıklar zor günlerden geçerken ayakta kalma savaşı verir ve böylece hayatlarını devam ettirmek için yeni keşifler yapmak zorunda kalırlar. Oyunda Frastpunk bir gezegendir ve bu gezegende olan biten her şey insanlığın kurutuluşu için yapılmaktadır. Frostpunk Playstation strateji oyunu için en az 4 GB alan gereklidir ve oyun tek kişilik oynanmaktadır.

Playstation Wargroove Strateji Oyunu

Wargroove strateji oyunun da birden fazla oyuncu ile krallıkta savaşlar yapılabilir. Birçok krallık ve imparatorluktan biri seçilerek komuta edilen oyunda çevrimiçi rekabet ile oyun daha eğlenceli ve heyecanlı hale gelmektedir. Tüm kurallar imparatorluğun komutasına sahip olan oyuncudadır. Farklı krallıklara meydan okuyarak birçok yeni toprak fethedilebilir. Oyun için en az 500 MB alana ihtiyaç vardır. 2 veya 4 kişiye kadar çevrimiçi oyun oynanabilir.

Ayrıca Plastation için en iyi silahlı oyunlar 2020 hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Playstation Northgard Strateji Oyunu

northgard strateji oyunu
northgard strateji oyunu

Northgard oyunu tipik Viking hikâyelerini konu alan bir strateji oyunudur. Oyunda tanrılar, klanlar ve ölümsüz savaşçılar vardır. Kış şartlarının çok zor geçtiği yerlerde hayatta kalma savaşı verilmektedir. Ayrıca farklı klanların saldırıları için korunaklı bir mekân inşa etmek gereklidir. Oyun tek kişilik oynanmaktadır. Ayrıca oyun için konsolda en az 800 MB alan olması gereklidir.

Playstation Age of Wonders: Planetfall Strateji Oyunu

Age of Wonders: Planetfall strateji oyununda militanlar, zombiler ve dinazorlara kadar çok farklı imparatorluklar vardır. Oyuncu bunlardan birini seçerek oyunu ister çevrimiçi isterse tek başına oynayabilir. Çevrimiçi oyunda 8 kişiye kadar oyuna erişim sağlanabilir. Oyun için konsolda en az 13 GB yer olması gereklidir.

Playstation Shadow Tactics: Blades of the Shogun Strateji Oyunu

Shadow Tactics: Blades of the Shogun oyunu özel temalı bir oyundur. Temalar Playstation Store’dan indirilerek oyun oynanabilir. Oyun Edo döneminin Japonya’sını konu almaktadır. Shadow Tactics Playstation strateji oyunu için 10 GB alana ihtiyaç duyulur.


] }

Yorum yapın