PS4 İndirme Hızı Nasıl Arttırılır ?

PS4, bu jenerasyonun en çok satan konsolu olsa da, kusurları yok diyemeyiz. PS4’de oyuncuları rahatsız eden büyük sorun internet bağlantınız ne olursa olsun PS4’te yavaş indirmeler sorunudur.

 

Yazmızda, PS4’ün indirme hızları açısından rekabette neden yoksun olduğunu ve bir proxy kullanarak PS4 yüklemelerinizi nasıl hızlandıracağınızı açıklayacağız.

 

 

PS4 Yüklemeleri Neden Bu Kadar Yavaş ?

En büyük soru; PS4 indirme hızı neden bu kadar yavaş? Görünüşe bakılırsa, ev geniş bantınız ne kadar hızlı olursa olsun, PS4 indirmeleri Xbox One ve PC’dekilerden çok daha yavaştır. Bazı oyuncular 20 dakikadan biraz daha uzun bir süredir bilgisayardan oyun yükleyebilirken, aynı oyun için aynı ağda PS4’ten indirmek için saatler sürmesi düzensiz değildir.

 

Yıllar geçtikçe, Google’ın DNS sunucularını kullanarak popüler bir seçenekle birçok öneri oldu. Ancak, bunların büyük bir kısmı, indirme hızlarını gerçekten iyileştiremedi.

 

Bunun nedeni PS4’ün PSN’den veri indirmek için nasıl tasarlandığıdır. Kusur, PS4’ün bir seferde çok büyük miktarda veri indirememesi ve PS4’ün verileri indirirken düzenlemesi için “beklemesi” gerekiyor.

 

İyi haber şu ki, PS4 indirme hızlarını gerçekten hızlandırmanın bir yolu var ve ihtiyacınız olan tek şey bir PC, proxy sunucu yazılımı ve PS4’ün bunu yapmasıdır.

 

 

PS4 Yüklemeleri Nasıl Hızlandırılır ?

Anahtar, PC’nizde PS4’ünüzün PS4’ten veri indirmek için kullanabileceği bir proxy sunucusu kurmaktır. Bu, PS4’teki hızları indirmek için çok ihtiyaç duyulan bir destek sağlaması gereken bir veri kaynağıdır. Sadece şu talimatları izleyin:

 

PC’nizde CCProxy’yi indirin ve kurun – isterseniz ücretli sürümü tercih edebilirsiniz, ancak bu eğitimin amacı için sadece ücretsiz sürüme ihtiyacınız vardır.

 

  • CCProxy’yi açın ve proxy’yi durdurmak için ”Durdur”a tıklayın (açılışta otomatik olarak başlar).
  • Seçenekler’i tıklayın ve HTTP / RTSP protokolü listesini bulun; açılır menüden ilgili IP adresini 0.0.0.0’dan yerel IP’nize değiştirin.HTTP listesinden IP ve Port Numarası not alın.
  • PS4’ünüzde Ayarlar> Ağ> Internet Bağlantısını Kur’a gidin ve tercih ettiğiniz bağlantı tipini seçin (Ethernet veya Wi-Fi – sadece PC’nizle aynı ağda olduğundan emin olun).
  • El ile Ayarla’yı seçin ve Vekil dışındaki tüm seçenekler için Otomatik’i seçin.
  • Daha önce not ettiğiniz IP ve Port Numarasını giriniz.
  • Bağlantı ayarlarınızı kaydedin.

 

Ve bu kadar! PS4’ün internet bağlantınız yalnızca PC’nizdeki proxy’den çalışır, böylece oyunları indirmek veya PS4’ünüzde internete bağlanmak istediğinizde yazılımın çalışmasını sağlamanız gerekir.

 

Bunun için bir düzeltme sadece büyük güncellemeler veya indirilecek yeni oyunlar olduğunda ve genel oyun için otomatik ayarlara geri döndüğünüzde proxy’yi kullanmaktır.

 

Yukarıdaki işlemleri adım adım doğru bir şekilde yaptığınız sürece, PS4 konsolunuzda yüklemeler ve indirmeler son derece hızlı bir şekilde işleyecektir.


] }

Yorum yapın