Samsung Galaxy Note 10 Modelinde Kulaklık Girişi Bulunmayacak

Samsung’un 7 Ağustos tarihinde tanıtacağı yeni amiral gemisi modeli Samsung Galaxy Note 10 modelinde önemli bir özelliğin bulunmayacağı belli oldu. Samsung Galaxy Note 10 kulaklık girişi olmadan çıkacak. 

Samsung’un önümüzdeki ay tanıtacağı Galaxy Note 10 modeline dair ortaya çıkan basın görsellerinin ardından FCC’den gerçek fotoğrafları da sızdırıldı. Sızdırılan fotoğraflara göre Samsung Galaxy Note 10 ailesinde 3.5 mm kulaklık girişi bulunmayacak. Note serisinin olmazsa olmazı olan S Pen sebebiyle akıllı telefonda yer açmak isteyen Samsung çareyi 3.5 mm kulaklık girişini kaldırmakta buldu. 

Samsung Galaxy Note 10 Modelinde Kulaklik Girisi Bulunmayacak 2 187x300

Note 10 ailesiyle birlikte 3.5 mm kulaklık girişini kaldıracak olan Samsung kullanıcıları Note 10 serisi akıllı telefonlarında USB-C kulaklıklara ya da çeviricilere ihtiyaç duyacak. Bilindiği gibi kulaklık girişini kaldırma hamlesi yaklaşık 3 yıl önce Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile başlamıştı. Apple’ın ardından pek çok akıllı telefon üreticisi akıllı telefon modellerinden kulaklık girişini kaldırmış olsalar da kullanıcılar bu fikre bir türlü ısınamadı. 

Samsung Galaxy Note 10 Modelinde Kulaklik Girisi Bulunmayacak 3 195x300

Samsung Galaxy Note 10 ailesi, kutusu içerisinden büyük bir ihtimalle AKG imzalı bir gürültü engelleme özelliğine sahip USB – C bağlantı noktalı kulaklık ile birlikte çıkacak. FCC görsellerine bakıldığında Samsung Galaxy Note 10 ailesi tasarımı çok şık ve modern görünüyor.

Samsung Galaxy Note10+ 20W Hızlı Şarj Desteği Sunabilir

Kameraların merkeze konumlanması akıllı telefonlara şık bir tasarım kazandırırken ince çerçeveleri ve kavisli kenarları ise çok şık görünüyor. Ekrana entegre parmak izi sensörünün bulunduğu Note 10 serisi akıllı telefon modellerinden Note 10+ modelinin arkasında ToF sensörü bulunuyor. 


] }

Yorum yapın