SEO Uyumlu Makale Yazmak İçin İpuçları

SEO uyumlu makale sitelerimiz için olmazsa olmazlardandır. Web sitelerimizin sıralaması ve arama motorlarındaki yerleşimi etkilediği için oldukça önemlidir. SEO uyumlu makale yazmak çok basit bir işlem değildir. Size vereceğimiz ipuçlarından faydalanarak, makalelerinizi uygun bir dille yazabilirsiniz.

 

SEO Dostu Makale Yazmak İçin İpuçları

1.Başlıkları ve Alt Başlıkları Kullanma

Başlık ve alt başlıkları kullanmak, sitenizdeki yazılara akıcı bir okunma özelliği katar. Ayrıca başlıklara ve alt başlıklara sahip olmak, anahtar kelime doygunluğunu da arttırır.

2. İçeriklere Bağlantı Ekleme

Yüksek kalitede ve iyi  bir üne sahip linkler eklemek, sitenizin meşrutiyetini arttırır. İyi bağlantılar, sitenizin arama sonuçlarında daha yukarılarda çıkmasını sağlayacaktır.

3. Makale Uzunluğunu Optimize Edin

Uzun makaleler yazmak Google`in gözünde oldukça önemli bir değere sahiptir. Ancak, makalenin gereksiz yere uzatılması da okuyucularınızın canını sıkacağından, kullanıcı kaybetme riski de bulunmaktadır. Makaleleriniz en az 300 kelime uzunluğunda olması gerekmektedir. Makalenizde kullanacağınız anahtar kelimeler %1-2 civarında olmalıdır. Aynı kelimeleri sürekli makale içerisinde geçirerek, kullanıcıları sitenizden uzaklaştırmayın.

4. Anahtar Kelimelerinizi Akıllıca Seçin

Makalenizi yazmaya başlamadan önce, hangi anahtar kelimeleri kullanacağınıza karar verin. Seçmiş olduğunuz anahtar kelimeyi, başlık, etiket ve alt başlıklarda kullanmaya özen gösterin.

5. Resimlerinizi Optimize Edin

İçeriğinizi ilgi çekici ve paylaşılabilir hale getirmek için resimler çok önemlidir. İnsanların yazdığınız yazıları okuması için, makalelerinizin içerisine resimler koymayı unutmayın. Resimlerinize anahtar kelimeler ekleyerek optimize edin. Çok büyük resimler yükleme süresini yavaşlatır ve SEO`ya zarar verebilir. Kalitesinden ödün vermeden resimlerinizi küçültmeye çalışın.

6. İçeriği Paylaşılabilir Yap

Yukarıdaki adımları takip ederek, SEO dostu, ilginç ve içerik olarak oldukça zengin bir makale yazmayı başarabilirsiniz. Bir sonraki adım, yazmış olduğunuz yazının sosyal medya hesaplarında kolay paylaşılabilmesi için sitenize sosyal medya tuşlarını ekleyin. Bu sayede insanların sitenizde bulunan içerikleri paylaşması daha kolay bir hale gelecektir.

 

Bu verdiğimiz ipuçları umarız sizin için yararlı olacaktır. Bu taktiklerle yazılarınız oldukça kaliteli içeriğe sahip olacaktır. Yukarıdaki adımlara eklememiz gereken bir şeyde, yazdığınız yazıyı tekrar geri dönerek gözden geçirin. Eğer bir hata yaptıysanız, bu hatalarınızı düzeltmeniz için iyi bir yöntem olacaktır.


] }

“SEO Uyumlu Makale Yazmak İçin İpuçları” üzerine 3 yorum

Yorum yapın